Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Wrocław


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

Brown Ale od Prałata

 

Wygląd: Niezwykle klarowne, rubinowo-brązowe z przyjemnymi dla oka refleksami. Piana po nalaniu średniej wysokości o średniej do gruboziarnistej fakturze. Po 5 minutach opada do śmietankowej, drobnoziarnistej warstewki.

Aromat: Na pierwszym planie słodki, ciemny karmel. Chwilę później razowy lub lekko ciemny żytni chleb. Gdzieś daleko w tle bardzo delikatne korzenie. Dosyć sporo estrów owocowych wpływających pozytywnie na kompleksowość aromatu.

Smak: Po nabraniu piwa do ust najpierw wyczuwam ciemny karmel, taki nawet lekko przypalony. Chwilę później melanoidyny i jeszcze raz melanoidyny. Z ciemnego pieczywa i przypalonego spodu ciasta. Po przełknięciu można wyczuć lekki alkohol i odrobinę mocno wysuszonych rodzynek. Oczywiście cały czas obecny ciemny chlebek. Co ciekawe nawet delikatna goryczka, która pojawia się w tym piwie, wydaje mi się być goryczką nie chmielową, ale właśnie z przypieczonej skórki od chleba i bardzo mocno ciemnego karmelu. Raczej nisko wysycone, co w tym stylu uważam za plus.

Komentarz: Piwo jest średnio treściwe w odczuciu - nie męczy, ale też nie spływa po przełyku jak woda. Jest odrobinę "słodkie" - można to wyczuć na ustach, które delikatnie kleją się po paru łykach - ale nie tak słodkie jak cukier, tylko jak dekstryny właśnie. Bardzo ciemny karmel. Dla mnie - fana piw ciemnych i mocno słodowych, jest to prawdziwy rarytas. Ma tylko jedną wadę... znika w zastraszającym tempie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozyskałem z depozytu kilka butelek, zostawiłem swoje.

Wczoraj otworzyłem:

 

Nowozelandzki ejl pszeniczny - idealnie klarowne, kolor słomkowy, bardzo niskie wysycenie - wymuszona piana dosyć skąpa, średniopęcherzykowa, szybko opadająca. Po chwili po pianie nie było śladu. W aromacie głownie banan i banan. Jakiś lekki DMS, ale nie przeszkadzający. Spodziewałem się większego aromatu chmielowego, ale spoko. Całość bardzo pijalna, goryczka w żaden sposób nie zalegająca, piwo mnie nie zmęczyło :D

 

Galante - po nalaniu całkiem solidna piana, średniopęcherzykowa, jednak dosyć szybko redukuje się do cienkiego korzuszka. Piwo bardzo klarowne. Niskie wysycenie wpływa na dużą pijalność. Aromat słodki, karmelowy, chlebowy. W smaku też czuć słodycz, ale nie przeszkadzała do końca spożycia, całość dosyć pełna w odbiorze. Dwóch pod rząd może bym nie wypił, ale jedno do degustacji jak najbardziej OK.

Edytowane przez Xenocyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście listę robić:

 

 

Update:

 

Anteks:

Pszenica x2

IPA x5 (z dwóch warek)

Porter angielski x1

Imbir x2

 

wyvern polskie ale x2

 

Browar Koziołek: IRA, miodowe, NZ wheat, Hefeweizen, Stout owsiany x 3

 

Krtex: AIPA, Dry Stout

 

Mesive: Grodziskie

 

Niph: Hefeweizen

 

Jaras: Dry Stout x2, 1x PW, 2x B

 

Undeath: AIPA x 1 oraz ESB x3

 

pralat: 3x English Brown Ale

 

 

Marku mogę prosić o aktualizację jak będziesz miał chwilę czasu?

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojej wizycie wygląda to tak (odjąłem to co zabrałem w stosunku do powyższego, dodałem co zostawiłem):

 

 

Anteks:

Pszenica x1

IPA x4 (z dwóch warek)

Imbir x2

 

wyvern polskie ale x1

 

Browar Koziołek: IRA, miodowe, Hefeweizen, Stout owsiany x 3

 

Krtex: AIPA, Dry Stout

 

Mesive: Grodziskie

 

Niph: Hefeweizen

 

Jaras: Dry Stout x1, 1x PW, 2x B

 

Undeath: AIPA x 1 oraz ESB x2

 

pralat: 2x English Brown Ale

 

Xenocyd: 2x Kölsch, 2x Hefeweizen, 2x Pumpkin Ale, 2x American Bitter

Edytowane przez Xenocyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wykasuj :D

 

Anteks:

Pszenica x1

IPA x4 (z dwóch warek)

Imbir x2

 

wyvern polskie ale x1

 

Browar Koziołek: IRA, miodowe, Hefeweizen, Stout owsiany x 3

 

Krtex: AIPA, Dry Stout

 

Mesive: Grodziskie

 

Niph: Hefeweizen

 

Undeath: AIPA x 1 oraz ESB x2

 

pralat: 2x English Brown Ale

 

Xenocyd: 2x Kölsch, 2x Hefeweizen, 2x Pumpkin Ale, 2x American Bitter

 

Coś dużo tych piw... Będzie trzeba niedługo wpaść i sprawdzić coście tam stworzyli, zobaczymy jak z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update po mojej wczorajszej wizycie:

 

Anteks:

Pszenica x1

IPA x4 (z dwóch warek)

Imbir x2

 

wyvern polskie ale x1

 

Browar Koziołek: IRA, miodowe, Hefeweizen, Stout owsiany x 3

 

Krtex: AIPA, Dry Stout

 

Mesive: Grodziskie

 

Niph: Hefeweizen

 

Undeath: AIPA x 1 oraz ESB x2

 

pralat: 2x English Brown Ale

 

Xenocyd: 2x Kölsch, 2x Hefeweizen, 2x Pumpkin Ale, 1x American Bitter

 

Cyneq: 1x Stout ( 36), 2xAipa (34, Hoip Otin Ipa klon według Szamotulskich), 2x BB ( 37 - Belgian Blonde).

 

Moje jak zwykle bez etykiet, tylko naklejki typu "cena" z numerkiem (tym z nawiasu) i nazwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nic nie wziąłeś Marcinie dla siebie? Tylko wrzuciłeś piwa do skrzynki? Bo od razu wykreślajcie piwa które zabraliście, bo nic nam nie będzie znikać z depozytu! I przypominam o obowiązku recenzji tutaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie che nic mówić, ale chyba przyszedł czas na poszukanie nowego depozytu. Dzisiaj chciałem zostawić kilka swoich piwek, a tu d..a. Pocałowałem klamkę, a oczom mym ukazał się komunikat, z którego wywnioskowałem, że z dniem 20.12.2013r. działalność została zawieszona :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dzisiaj Piwnicę z zapytaniem, czy nie mieli by nic przeciwko temu, aby u Nich powstał nowy depozyt piwny. Właściciele (należy dodać, iż bardzo mili) bez dłuższego namysłu :) zgodzili się. Udostępnią nam również jedną skrzynkę na depozytowe piwka. Zatem można by dodać w tytule wątku ............Wrocław, Piwnica..... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.