Skocz do zawartości

Fermentis Saflager W-34/70


Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem swojego pilsa niecałe 2 tygodnie temu. Fermentacja ruszyła po ok 2 dniach. Obecnie utrzymuje się piana na ok 1 cm.

Zmartwił mnie jednak lekko kwaśny zapach w okolicy fermentora. Początkowo myślałem (byłem pewny), że wdała mi się infekcja.

Miałem wylać to piwo ale żona mnie namówiła, żeby jeszcze zostawić - może będzie dobrze.

Wczoraj pobrałem próbkę do posmakowania. Co dziwne - smak bardzo czysty, bez żadnych kwaśnych elementów. Fermentacja w temp. około 12 stopni.

Moje pytanie:

Czy ten kwaśny zapach to normalne? To jest moja 2ga warka na tych drożdżach. Rok temu robiłem pilsa ale wydaje mi się że zapach był inny, bardziej słodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cały czas uczę się dolniaków i cały czas mam wątpliwości.

Tak się zbiegło w czasie, że dwa piwa: amerykańskiego lagera i czeskiego pilsa butelkowałem dzień po dniu. Oba zadane rehydratyzowanymi W-34/70. Oba burzliwą przechodziły w temp. 10oC, a cichą w temp. ok. 4oC. Zrobiłem tak zgodnie z sugestią producenta zestawu, który w ulotce napisał, że cicha powinna przebiegać "najlepiej w temp. poniżej 7oC". Lager zszedł z 12 do 2oBlg, a pils do 2,5.

Wszystko niby ok, ale teraz czytam, że optymalna temp. fermentacji dla tych drożdży wynosi 12oC.

Czy to zalecenie dotyczy tylko burzliwej? Czy też może cichą zrobiłem w za niskiej temp.?

Dodam jeszcze, że zapach tego co butelkowałem w niczym nie przypominał tego, co znam z praktyki z górniakami. Piwa górnej fermentacji apetycznie pachą drożdżami i słodami, a tu taki "niepiwny", jakby kwaskowaty aromat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko niby ok, ale teraz czytam, że optymalna temp. fermentacji dla tych drożdży wynosi 12oC.

Czy to zalecenie dotyczy tylko burzliwej? Czy też może cichą zrobiłem w za niskiej temp.?

 

zerknij w ten wątek

http://www.piwo.org/topic/11317-burzliwa-i-cicha-dla-pilsowlagerow-ile-dni/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkulator mówi o dwóch saszetkach 11,5g. Aczkolwiek to się już nie opłaca patrząc na cenę tych drożdży. Zamiast kupować druga paczkę lepiej kupić surowce na lekkie jasne (i mieć extra 20 litrów piwa) a później z gęstwą ruszyć na Koźlaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kupować druga paczkę lepiej kupić surowce na lekkie jasne (i mieć extra 20 litrów piwa) a później z gęstwą ruszyć na Koźlaka.

 

To wydaje się być najrozsądniejsze rozwiązanie :) , ale gdybym od razu chciał ruszyć na Koźlaka, to jedyną opcją nie ryzykując użycia tylko jednej saszetki jest zrobienie startera celem propagacji drożdży.

Myślałem o tym, aby uwodnić drożdże w 100ml wody i zadać do 1000ml lekkiej brzeczki z ekstraktu słodowego, postawić na mieszadło magnetyczne na 24h, następnie schłodzić w lodówce celem przyspieszenia sedymentacji, zlać młode piwo i zadać gęstwę do właściwej brzeczki i heja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Ciebie rowerem jakoś lubię jeździć, niemniej jednak chciałem sobie fermentisy poprpopagować to sobie popropagowałem :D

 

A tak bardziej w temacie to zgodziłbym się z moim imennikiem, jako że w ramach "warsztatów" namnażałem trzydziestkiczwórki pod 40L brzeczki nastawnej i 2L to było grubo za mało - co prawda poszły do piwnicy do 6 stopni ale lag 36 godzin ze "startera"?

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz Fido co jest najśmieszniejsze, że mieszkamy z Bzdzionkiem po sąsiedzku i po prostu dupy mu się nie chce ruszyć po gęstwę :P tylko będzie suchary propagował.

Dupy raczej nie chcę zawracać niż ruszać :P, ale już mi przeszła propagacja sucharów, więc się zgłoszę po gęstwę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Nie wiem jak na saszetce, ale w karcie charakterystyki produktu na stronie fermentisa zawsze było 80-100g/hl przy zadawaniu w 12-15°C czyli saszetka średnio na 11-14 l. (nawet na 1 stronie tego tematu masz dokładnie to samo) Choć na 50g/hl też przefermentuje tylko jakość może być wątpliwa, a wydaje mi się, że nie chodzi nam wszystkim o oszczędność tylko o jak najlepsze piwo.

http://www.fermentis.com/wp-content/uploads/2012/06/SGG_W34_PL.pdf

 

Cenowo to już lepiej kupić płynne i zrobić porządny starter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Niby producent podaje zakres temperatur dla tych drożdży do 15°C, ktoś fermentował w tej temperaturze? Warto czy lepiej sobie odpuścić?

Mi się przydarzyło. Dwukrotnie :) .

Piwo wyszło zauważalnie bardziej "owocowe", ale nadal miało charakter dolniaka.

I, o ile pilsa więcej bym nie nastawił (chociaż wtedy testowałem Iungę - też podobno jest "owocowa"), to porter wyszedł całkiem wpytkę. W każdym razie, piwa wypite i to nawet ze smakiem :smilies: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz pewny, że będzie te 15°C ni więcej (temperatura fermentacji, nie otoczenia) to można jeszcze zrobić. Jeśli temperatura ucieknie to te drożdże dają dość nieciekawy efekt w postaci dziwnego owocowego aromatu/smaku, osobiście dla mnie niezbyt przyjmnego - wolałbym już wtedy zastosować zwykłe drożdże ejlowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pils 12BLG - zrobiłem to czego się nie powinno robić, czyli rozsypałem drożdże na powierzchni brzeczki - wystartowały po ok 24h, fermentacja w 10 stopniach Celsjusz (piwnica, dodatkowo wiadro stało w wodzie, więc temperatura byłą stała, termometr w wiadrze). Ostatecznie zeszły do jakiś 2BLG, piwo bardzo czysto odfermentowane. Potem na gęstwie porter bałtycki 21BLG - w trakcie mini namnażania drożdże uciekły ze słoika, ale piwo i tak wyszło bardzo fajne, leciutko bananowe (jak Ciechan :E) i zeszły do 6,5BLG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Chyba nigdzie nie ma takich informacji, poszukaj sobie w zapiskach, jakie ludzie

balingi nimi fermentowali i do ilu poschodziło ;)

 

Szukanie haseł jak 34, 70 34/70 wywala mi błąd http, więc moge liczyć tylko na ulitowanie się kogoś :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.