Skocz do zawartości

Zakupy za granicą


Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem drożdże w pewnym niemieckim sklepie (można powiedzieć, że drugi raz, bo za pierwszym razem za moją sugestią zrobił to Shlangie do swojego sklepu) i w obu przypadkach było do bani. Drożdże miały mieć poniżej 6 miesięcy terminu trwałości (dlatego były w okazyjnych cenach), a w pierwszej dostawie dostały się nam 2 szt. przeterminowane (nie mówię jużo takich, które wogóle nie ruszyły). W drugiej jedne przyszły wogóle zepsute, ale wszystkie w terminie poniżej 6 miesięcy terminu przydatności. Przesyłka kosztowała nie 5 euro tylko 13.70, ale płatność bezproblemowa. Niestey próba reklamacji towaru spełzła na panewce, jakby grochem o ściane, etc. Szkoda, bo miałem zamiar jeszcze coś kiedyś u nich kupić.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kosztem przesyłki to już moje niedoinformowanie związane z brakiem znajomości niemieckiego (tylko w takim języku jest sklep). Maile do nich pisałem początkowo korzystając z translacji z angielskiego na niemiecki, po czym okazło się, że ktoś tam jednak po angielsku mówi. Zresztą informację o tym, że 5 euro kosztuje tylko w Niemczech po mojej sprawie umieścili równiez na pierwszej stronie serwisu. Sklep nazywa się bodaj "Hopfen und Mehr" ->www.hobbybrauerversand.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kosztem przesyłki to już moje niedoinformowanie związane z brakiem znajomości niemieckiego (tylko w takim języku jest sklep). Maile do nich pisałem początkowo korzystając z translacji z angielskiego na niemiecki, po czym okazło się, że ktoś tam jednak po angielsku mówi. Zresztą informację o tym, że 5 euro kosztuje tylko w Niemczech po mojej sprawie umieścili równiez na pierwszej stronie serwisu. Sklep nazywa się bodaj "Hopfen und Mehr" ->www.hobbybrauerversand.de

Fajnie, że podałeś adres. Ostatnio przeszukiwałem trochę sklepów w Europie, ale Niemcy omijałem ze względu na barierę językową. Fakt jednak, że mają całkiem bogatą ofertę, spowoduje, że zaprzęgnę moją połowicę do tłumaczenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

analizowalem oferte kilku sklepow zagranicznych... bardziej pod katem sprzetu... przyznaje

ale bynajmniej nie powalala na kolana, nie bylo tam niczego, czego nie mozna byloby generalnie dostac tutaj ;)

jezeli chodzi o surowce, to te podstawowe sa zwykle drozsze nie wspominajac o kosztach transportu...

byc moze warto sciagac 'specjalne' ingerdiensts, ale do tego etapu jeszcze nie doszedlem :(

 

offropic:)kowo

z kolei mam doswiadczenie ze sciaganiem czesci do samochodu ... z australii

gdyby nie clo i VAT :D to byloby przepieknie, tak bylo... tylko pieknie :(

bardzo sobie chwale profesjonalne podejscie sprzedawcow...

zadnych klopotow, a kwoty raczej niebagatelne, tak wiec wszystko zalezy :( na kogo sie trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

offropic:)kowo

z kolei mam doswiadczenie ze sciaganiem czesci do samochodu ... z australii

gdyby nie clo i VAT ;) to byloby przepieknie, tak bylo... tylko pieknie :(

bardzo sobie chwale profesjonalne podejscie sprzedawcow...

zadnych klopotow, a kwoty raczej niebagatelne, tak wiec wszystko zalezy :( na kogo sie trafi

Tak offtopicowo - a do jakiego wozu trzeba części aż z Australi ściągać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąlem się dawnymi czasy na trzy sklepy internetowe z Czech, jeden już nie istnieje, a dwa pozostałe nie oferują nic ciekawego.

Z kronikarskiego obowiązku zamieszczę linki:

http://wds.cz/shop/pivo/

http://pivodoma.vltava2000.cz/store/

 

natrafiłem również na jeden duński z ciekawym asortymentem w porównywalnych do naszych cenach, ale nie wysyłają do Polski :)http://beertools.dk/

Mam zabookmarkowanych kilka niemieckich i jeden belgijski. Z racji cen przesyłek via Polska nie jest jednak tak fajnie. Jedna z firm z Niemiec jednak dostarcza (również do Polski) w b. niskich cenach (ale hurtowo) 5 litrowe puszki/beczułki.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W Czechach znalzałam jeden sklep z surowcami, ceny atrakyjne, tylko wybór niewielki.

http://www.homebrewing.cz/view.php?nazevclanku=prodej-surovin&cisloclanku=2007060002

dziś wysłałam tam zamówienie... po czesku :/ :/ - mam nadzieję, że ktokolwiek będzie w stanie zrozumieć mój czeski :rolleyes:.

Zamówiłam wszystkie dostępne słody i chmiele. Teraz czekam czy się odezwą i transakcja dojdzie do skutku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Czechach znalzałam jeden sklep z surowcami' date=' ceny atrakyjne, tylko wybór niewielki.

http://www.homebrewing.cz/view.php?nazevclanku=prodej-surovin&cisloclanku=2007060002[/quote']

dziś wysłałam tam zamówienie... po czesku :/ :/ - mam nadzieję, że ktokolwiek będzie w stanie zrozumieć mój czeski :rolleyes:.

Zamówiłam wszystkie dostępne słody i chmiele. Teraz czekam czy się odezwą i transakcja dojdzie do skutku...

No to prosimy o relację co się będzie działo :/ Jak otrzymasz przesyłkę, to pstryknij fotki etykiet z produktów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Zamówiłam wszystkie dostępne słody i chmiele...

to sie nazywa chyba ... pazernosc :/ :/

Aaa czyli rozumiem Dori wszystko pepikom wykupiła? :/

Hahaha nabijajcie się :/

mam nadzieję, jednak, że Pepiki mają trochę więcej w swoim sklepie niż marne 22kg słodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
I co Dori? Kupiłaś? Ile wychodzi koszt przesyłki?

Zamówiłam i czekam wciąż na przesyłkę, ale ponoć w środę już wysłali więc może dziś dojdzie :D. Z przesyłką mam o tyle prosto, że mam znajomego w Czeskim Cieszynie, więc przesyłka powęrduje do niego, a ja sobie podjadę "za miedzę" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dorzucę kilka słów o sklepach zagranicznych...

Jakiś czas temu miałem okazje być w małym sklepie dla piwowarów domowych na amerykańskiej prowincji. Ogrom sprzętów, surowców i nowinek technicznych rzucił mnie na kolana. Z perspektywy czasu przyznaję, że ceny są również konkurencyjne do cen polskich.

Drożdże WLP w cenie ~15 zł, chmiel w wyborze ok 20 gatunków, słodów nawet nie zliczę... nieźle, co? :)

Z wojaży przywiozłem kilka wtedy niespotykanych szczepów drożdży jak i odrobinę słodów specjalnych.

Edytowane przez huanghua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja !... Ja !... bym chciał !

Bardzo potrzebuję drożdży do cydru, jakoś ich nigdzie w Polsce namierzyć nie mogę a tu proszę drożdże WLP 775 wprost idealne ;)

http://www.hopandgrape.co.uk/catalog/detailV2_8.asp?itemid=WHI20175053&

jeśli to nie sprawi kłopotu bardzo chętnie bym się podłączył do paczki w postaci jednego opakowania, z tego co sądzę za parę złotych ( koperta bąbelkowa + list priorytet ) można takie drożdże po Polsce rozsyłać. Oczywiście wszystkie koszta pokryję. Np. na przelew :) :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.