Jump to content

kalulator wymaganej ilości surowców - planowanie warek 1.1


2 Screenshots

About This File

Prosty kalkulator do obliczania wymaganej ilości chmieli lub słodów dla większej ilości warek (do 14 warek).

 

Co uzupełniamy:

przede wszystkim ilość posiadanych na stanie słodów/chmieli (kolumna C zaznaczona na czerwono na pierwszym print screenie),

następnie ilość koniecznych słodów/chmieli dla danej warki (przykładowo kolumna W3 (warka3) zaznaczona na pierwszym printscreenie na zielono)

Kalkulator zlicza automatycznie nadwyżkę/niedobór słodów i chmieli po 4 warkach (koumna H zaznaczona na drugim printscreenie na różowo) oraz 14 warkach (kolumna H zaznaczona na różowo na drugim printscreenie). Ułatwia to decyzję, które surowce należy zakupić w pierwszej kolejności (na najbliższe 4 warki), a które w dalszej. Niedobory surowców automatycznie podświetlają się na czerwono.

Kalkulator posiada 3 arkusze (zaznaczone na żółto na pierwszym printscreenie): obliczenia dla słodów (pierwszy arkusz), chmieli (drugi arkusz) oraz legenda.

Można uzupełnić sobie nazwy warek, aby się nie pogubić (kolorowa część w kolumnie 3) w arkuszu słody, nazwy automatycznie przekopiują się do arkusza z chmielami.

 

Mam nadzieję, że się przyda, mnie ułatwia życie.


What's New in Version 1.1   See changelog

Released

  • Dodano dodatkowy arkusz z kalkulatorem przeliczającym objętościowo receptury. Przykładowo: mamy przepis na warkę 54l, a chcemy uwarzyć tylko 20. Zamiast bawić się w przeliczanie ręczne, uzupełniamy sobie arkusz, a właściwe wartości same się podstawiają.
 Share


User Feedback

Recommended Comments

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.