Skocz do zawartości

kalulator wymaganej ilości surowców - planowanie warek 1.1


2 zrzuty ekranu

Informacje o pliku

Prosty kalkulator do obliczania wymaganej ilości chmieli lub słodów dla większej ilości warek (do 14 warek).

 

Co uzupełniamy:

przede wszystkim ilość posiadanych na stanie słodów/chmieli (kolumna C zaznaczona na czerwono na pierwszym print screenie),

następnie ilość koniecznych słodów/chmieli dla danej warki (przykładowo kolumna W3 (warka3) zaznaczona na pierwszym printscreenie na zielono)

Kalkulator zlicza automatycznie nadwyżkę/niedobór słodów i chmieli po 4 warkach (koumna H zaznaczona na drugim printscreenie na różowo) oraz 14 warkach (kolumna H zaznaczona na różowo na drugim printscreenie). Ułatwia to decyzję, które surowce należy zakupić w pierwszej kolejności (na najbliższe 4 warki), a które w dalszej. Niedobory surowców automatycznie podświetlają się na czerwono.

Kalkulator posiada 3 arkusze (zaznaczone na żółto na pierwszym printscreenie): obliczenia dla słodów (pierwszy arkusz), chmieli (drugi arkusz) oraz legenda.

Można uzupełnić sobie nazwy warek, aby się nie pogubić (kolorowa część w kolumnie 3) w arkuszu słody, nazwy automatycznie przekopiują się do arkusza z chmielami.

 

Mam nadzieję, że się przyda, mnie ułatwia życie.


Co nowego w wersji 1.1   Zobacz listę zmian

Dodano

  • Dodano dodatkowy arkusz z kalkulatorem przeliczającym objętościowo receptury. Przykładowo: mamy przepis na warkę 54l, a chcemy uwarzyć tylko 20. Zamiast bawić się w przeliczanie ręczne, uzupełniamy sobie arkusz, a właściwe wartości same się podstawiają.Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×