Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Z ostatniej godziny
 2. Jankasper

  pozostałości na przednówku - jaka receptur na przeniczniaka?

  Portera średnio bym polecał. Musisz mieć zdrowa gęstwe. Najlepiej dolniakach. W dodatku dojrzewa z 3 mce w butelkach zanim się napijesz. Lepiej owsianego stouta zrobić, gęstwe s04 będziesz miał za 2 tygodnie jak znalazł. Potrzebujesz tylko Płatki Owsiane i jakiś Słód palony dokupić. Special B się wkomponuje. Jak na szybko coś chcesz, zrób tego weizena. Masz składniki, suche drożdże, chmiel.
 3. Gruby.

  najlepszy termometr ?

  A czy ktoś używa może używa zwykłego termometru wedliniarskiego może? Bo aktualnie posiadam 'patyka' bezrtęciowego podwieszonego na patyku w okapie, ale z drugiej strony posiadam od parzenia kielbasy/szynki taki zwykły najzwyklejszy, który nie dotyka dna garnka. I pokazuje w miarę dokładna temperaturę? Oczywiście bym kupił nowy, bo aktualny jest trochę 'zajechany'. Jeśli ktoś posiada taki termometry prosiłbym o wypowiedzenie się. Lub jakieś za i przeciw. Bo w sumie martwi mnie trochę sterylność na dłuższą metę jak tak myślę.
 4. Nie wiedzialem ze temperatura ktora mam tam wpisac to temp fermentacji. Myslalem ze chodzi o temp piwa w momencie butelkowania Sent from my SM-G901F using Tapatalk
 5. @kedyz proszę Cię - DARZ BÓR
 6. Mikigu

  [Giełda] Danstar New England 25g

  Jak akcja dojdzie do skutku to też 1 paczkę proszę.
 7. Dzisiaj
 8. Bellon

  [Giełda] Danstar New England 25g

  Cześć To ja pytałem się o te suchary. Często warze w różnych nieprzewidzianych terminach i zazwyczaj nie mogę skorzystać z drożdży płynnych, gdyż one wymagają wykonania starteru, bazuję na suchych drożdżach a następnie na gęstwie z nich. W weekend będę robił neipa na Windsorach od tego samego producentach, także jak te "New Englandy" już dotrą to zrobię podobną warkę i je porównam. Jakby co to piszę się na próbę, na jedną 25 gramową paczkę.
 9. Jeżeli piwo fermentowało w 6 stopniach to twoje obliczenia są poprawne, Brewtarget w takim przypadku pokazuje mi 69g cukru. Natomiast nie sądze że IPA fermentowała w 6°C. Do obliczenia ilości cukru do refermentacji powinieneś przyjąć temperaturę na koniec fermentacji lub najwyższą temperaturę po skończeniu fermentacji. Późniejsze obniżenie temperatury nie zwiększa ilości rozpuszczonego dwutlenku węgla. Przyjmując do obliczenia temperaturę 18°C i docelowe nagazowanie 2.3 v/v ten sam Brewtarget wylicza 95g cukru.
 10. Krystian.z

  Keg corneliusie kupię.

  Podłącza się je głowicą z tego co pamietam flasch A. Napełnianie to samo.
 11. bromania

  Mieszadło magnetyczne

  Pozostało: 9 dni i 22 godziny

  • SPRZEDAŻ
  • Nowy

  Wietrzenie magazynów. Mamy do sprzedania 7 sztuk. Cena za sztukę 90 zł + koszty wysyłki. Możliwy odbiór osobisty na terenie Warszawy. Opis produktu: Urządzenie wykorzystywane do propagacji gęstwy drożdżowej. Ułatwia rozpuszczanie się tlenu w starterze oraz wspomaga usuwanie dwutlenku węgla. Dzięki ciągłemu i dynamicznemu mieszaniu komórki drożdży mają idealne warunki do wzrostu, co znacznie skraca czas ich namnażania i poprawia jakość samej gęstwy (szybszy start fermentacji, brak niepożądanych produktów przemiany materii). Wymiary mieszadła: wysokość 60mm, szerokość 140mm, długość 140mm. Płynna regulacja obrotów do 2500 obr/min (praca „na sucho”). Długość przewodu zasilającego 1m. Zasilanie 230V. Mieszadło doskonale sprawdza się do propagacji gęstwy drożdżowej w kolbie o objętości 1L. Działanie mieszadła można zobaczyć na naszym profilu YouTube:

  90,00 zł

 12. Zobacz ogłosznie Mieszadło magnetyczne Wietrzenie magazynów. Mamy do sprzedania 7 sztuk. Cena za sztukę 90 zł + koszty wysyłki. Możliwy odbiór osobisty na terenie Warszawy. Opis produktu: Urządzenie wykorzystywane do propagacji gęstwy drożdżowej. Ułatwia rozpuszczanie się tlenu w starterze oraz wspomaga usuwanie dwutlenku węgla. Dzięki ciągłemu i dynamicznemu mieszaniu komórki drożdży mają idealne warunki do wzrostu, co znacznie skraca czas ich namnażania i poprawia jakość samej gęstwy (szybszy start fermentacji, brak niepożądanych produktów przemiany materii). Wymiary mieszadła: wysokość 60mm, szerokość 140mm, długość 140mm. Płynna regulacja obrotów do 2500 obr/min (praca „na sucho”). Długość przewodu zasilającego 1m. Zasilanie 230V. Mieszadło doskonale sprawdza się do propagacji gęstwy drożdżowej w kolbie o objętości 1L. Działanie mieszadła można zobaczyć na naszym profilu YouTube: Ogłaszający bromania Data 19.02.2019 Cena 90,00 zł Kategoria Sprzęt  
 13. Może tu http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDu20030800717 to trochę nie moja działka, a urbanistów. Myślę że korzystają także ze słownika języka polskiego.
 14. Zobacz ogłosznie Korpus nalewarki Wietrzenie magazynów. Mamy do sprzedania 2 sztuki korpusu nalewarki. Cena za sztukę 100 zł + koszty wysyłki. Możliwy odbiór osobisty na terenie Warszawy. Opis produktu: Nalewarka przeciwciśnieniowa umożliwia przetoczenie gotowego, nagazowanego piwa ze zbiornika ciśnieniowego do butelek. Dzięki wypchnięciu powietrza za pomocą CO2 oraz utrzymaniu przeciwciśnienia w butelce możemy przelać piwo np. z KEGa do butelki zachowując jego nagazowanie oraz czystość nalewania. Prezentowany korpus należy zaopatrzyć w zwory oraz mocowania węży z piwem i gazem. Działanie nalewarki można zobaczyć na naszym profilu YouTube: Ogłaszający bromania Data 19.02.2019 Cena 100,00 zł Kategoria Sprzęt  
 15. bromania

  Korpus nalewarki

  Pozostało: 9 dni i 22 godziny

  • SPRZEDAŻ
  • Nowy

  Wietrzenie magazynów. Mamy do sprzedania 2 sztuki korpusu nalewarki. Cena za sztukę 100 zł + koszty wysyłki. Możliwy odbiór osobisty na terenie Warszawy. Opis produktu: Nalewarka przeciwciśnieniowa umożliwia przetoczenie gotowego, nagazowanego piwa ze zbiornika ciśnieniowego do butelek. Dzięki wypchnięciu powietrza za pomocą CO2 oraz utrzymaniu przeciwciśnienia w butelce możemy przelać piwo np. z KEGa do butelki zachowując jego nagazowanie oraz czystość nalewania. Prezentowany korpus należy zaopatrzyć w zwory oraz mocowania węży z piwem i gazem. Działanie nalewarki można zobaczyć na naszym profilu YouTube:

  100,00 zł

 16. e-prezes

  Zagraniczne spotkania piwowarów

  Już po festiwalu i konkursie. Gdyby kogoś interesowało to co będzie następne i kiedy można podglądnąć tutaj. Fotorelacje: z 8-go, 7-go, 6-go, 5-go... 1-go.
 17. Jakieś definicje prawne 'produkcji rzemieślniczej' posiadasz? Dz.U.? Bo ja tylko temat wiki..
 18. Raczej produkcja rzemieślicza. Idealnie bylo by gdyby pojawił się zapis:"produkcja rzemieślnicza typu mikrobrowar itp"
 19. darinho

  Browar Szyszyna

  Belgian Marcowe ☺️. Dzięki. Ostatnio jak wpisuję kolejną warkę to wklejam szablon z poprzedniej warki i potem zmieniam dane. Mogą się przez to trafiać takie kwiatki. Choć to akurat było co innego, bo ostatnio nie używałem Fm20.
 20. zasada

  Browar Szyszyna

  To jest prawdziwie hybrydowe piwo! edit: 20 versus 30.
 21. Mam złożyć propozycję do urbanisty odnośnie planu całego obrębu. Zaproponuję wpis o 'drobną wytwórczość' i 'produkcję rzemieślniczą'. Zawsze to jakiś punkt odniesienia na przyszłość. Wpis o przeznaczenie przemysłowe niestety nie przejdzie.
 22. darinho

  Browar Szyszyna

  Warka 81 19,02,2019r. Marcowe 21,5L 13,5blg 25IBU - monachijski 3,1 - pale ale 2,3 - Caramunich III 0,25 - Caraaroma 0,1kg + Iunga 20g + Sybilla 20g * gęstwa FM30 z warki 79. Jednak warzenie już dzisiaj, ale jutro też będzie. Taki maraton się trafił. Zacieranie - 19l wody 69°C wsypałem słód 63°C/ 1h i 5' 72°C/ 15' 78°C/ 2' i filtracja. Filtracja - poszło wg mnie bardzo dobrze. Całkowicie osuszyłem młóto. Zawróciłem ok 3l brzeczki. W kotle 25 - 12blg, Gotowanie - 60' dość intensywnie. + Iunga 20g w 5' + Sybilla (2016r.) 20g w 55' Chłodzenie do 13°C, whirpool standard plus zlewanie końcówki przez sitko tym razem bez pończochy. Nic nie dolewałem tym razem, bo było akurat 13,5blg, a tyle mniej więcej chciałem osiągnąć. Fermentacja - Zlałem napowietrzając + napowietrzanie łygą. Potem zlałem na cichą jedno wiadro warki 79. Gęstwę z dna wlałem do dzisiejszej warki. Wiadro stoi na ganku w 8°C.
 23. To w przeliczeniu na litr =4g. Jak uważasz że za mało to zrób test. Jesli butelkujesz sypiac cukier do butelek to będziesz miał mniej roboty. Np 10 butelek 4g/l, 10 butelek 4,5g/l, 10 butelek 5g/l itp... a jak robisz syrop to strzykawka sobie dozuj do butelek https://zrzutka.pl/sk3s39
 24. Rozumiem ze na butelke 0.5L? Ja uzywam 0.33l. Staram sie zrobic piwo ktore bedzie dobre I w stylu. Te 2g na butelke wydaje mi sie byc straszna generalizacja. Sent from my SM-G901F using Tapatalk
 25. JaMaTo

  Keg corneliusie kupię.

  Jak jest z przydatnościa takich pet kegow do domowych rollbarow? Nie ma problemu z napełnianiem? Są dostępne złącza do podłączenia kolumny do takiego kega? Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 26. poldek34

  pozostałości na przednówku - jaka receptur na przeniczniaka?

  Ta myśl trzyma mnie przy życiu. Własnie przeniosłem brzeczkę do chłodnego-kożuszek ładny na brzeczce. :-))) Następna warka jaka mi się marzy to porter.. . Szukam receptury w której wśród składowych słodów jest pilsnejski i np. specjal B - bo je posiadam. Warzyłeś?
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×