Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Z ostatniej godziny
 2. anteks

  anteks piwowarzy

  warka 312 skład -Pilzneński 6000g - Zula 100g Zacieranie w Royalu - 65'C 60min - 75'C 10min Gotowanie 60min - 0' 30g - 45' 40g
 3. dpgcandy

  Receptura

  Siemka po zabutelkowaniu trzymamy w 20 stopniach przez tydzień w później do chłodnego poniżej 10 na ile dni ?
 4. Dzisiaj
 5. Zobacz ogłosznie Śrutownik MaltMill Rolls Royce wśród śrutowników. Stan idealny, jak nowy, bardzo mało używany, pierwszy użytkownik. Polecam! Ogłaszający BrowDzik Data 20.02.2019 Cena 499,00 zł Kategoria Sprzęt  
 6. BrowDzik

  Śrutownik MaltMill

  Pozostało: 9 dni i 22 godziny

  • SPRZEDAŻ
  • Używany

  Rolls Royce wśród śrutowników. Stan idealny, jak nowy, bardzo mało używany, pierwszy użytkownik. Polecam!

  499,00 zł

 7. Pierre Celis

  [Docent]Browarnia Bastion

  Odwiedziliśmy niedawno Michała Mroza, człowieka odpowiedzialnego za, jak się nam wydawało, drugi browar rzemieślniczy w Warszawie. Okazało się jednak, że 1,5 kilometra odległości od pętli Osiedle Górczewska to już teren poza granicą Warszawy. Tak czy inaczej – powitajmy kolejnego rzemieślnika w stołecznym rejonie. Zapraszam na przechadzkę po browarze i rozmowę z Michałem! Browarnia Bastion, Blizne Łaszczyńskiego, Przejazd 53 A www.browarniabastion.pl View the full article
 8. garot

  Przepis na piwo miodowe jasne

  Oczywiście dam znać, właśnie ruszam na miasto po miód
 9. Oskaliber

  Polski chinook i cascade vs amerykański.

  Jest znacząca różnica.
 10. Jankasper

  Polski chinook i cascade vs amerykański.

  Dla ścisłości. Cascade PL to świetny chmiel, ale nie jest zamiennikiem Ameryki. Nawet na single Hopa się sprawdza.
 11. @kedyz tak po prawdzie wiemy i to całkiem dobrze ile. Jak będziesz miał chwilę to zerknij tutaj. Zapoznaj się też z komentarzami. Tak jak już @Henx zauważył, kilka stopni nie stanowi większej różnicy.
 12. Co do zasady się zgadzam i nie ma co liczyć na dokładność w tym temacie, ale trzeba być świadomym pewnych rzeczy, dlatego mój post, że coś się tam rozpuszcza dodatkowo jak obniżamy. Dodatkowo jak przelewamy na cichą i potem jeszcze schładzamy, to tej poduszki w zasadzie nie ma, więc też nie ma co się rozpuszczać dodatkowo.
 13. Różnica w ilości cukru pomiędzy przykładowo 24 i 20°C jest tak mała, że szkoda sobie tym głowę zawracać. I też nie jest tak, że jak masz nad piwem poduszkę z CO2 i obniżysz temperaturę to on Ci wsiąknie w ciecz i się w niej rozpuści tak samo jak podczas fermentacji. Gdyby tak było to piwa o bardzo niskim nagazowaniu wystarczyłoby zimą wywalić na balkon i można butelkować bez cukru Ciekaw jestem czy ci wszyscy co tak super dokładnie chcą wiedzieć ile mają CO2 rozpuszczone w cieczy robią w takiej sytuacji: Patrzysz na fermentor, masz na dnie trochę osadu i chmiel z chmielenia na zimno, myślisz sobie „będą 2 litry strat”. Odliczasz, dodajesz litr bo syrop cukrowy tyle będzie miał. Wychodzi przykładowo 20 litrów na gotowo. Obliczasz ilość cukru co do grama, robisz syrop, lejesz do fermentora, zlewasz na to piwo i ups... pod koniec przelewania bujnęło się za mocno fermentorem i strat jednak będzie litr więcej. I co teraz? Całe obliczenia w pi...du. A piwo i tak będzie dobre
 14. Jankasper

  pozostałości na przednówku - jaka receptur na przeniczniaka?

  Recepta: 4kg pilznenskiego 0.5 płatki owsiane błyskawiczne. 0.3kg special b 0.3kg Słód carafa special III Carafe i special B możesz zesrutowac na mąkę. Platki kleikujesz. Zacieranie w 67C przez godzinę Powoli podnosisz temperaturę. 75'C 15 minut. Zaczynasz zagotowywać. Jak już ma 80C wrzucasz 40g marynka. Po 45minutach od zagotowania wrzucasz 30g chmielu aromatycznego. East Kent gooldingsa, fuggles, albo Lubelski. Może być mieszanka. Po 60 wyłączasz grzanie, czekasz minutę, zaczynasz chłodzenie. Masz chłodnicę zanurzeniowa? Gotujesz w tym klarstein? Z takiego założenia wyszedłem. Jeśli wczorajsze piwo się uda, gęstwa po nim będzie idealna. Ilość musisz wyliczyć z kalkulatora. Trzeba bardzo mocno napowietrzyc brzeczkę.
 15. anteks

  Polski chinook i cascade vs amerykański.

  Mam cascade w ogrodzie, różnica jest na minus ale i tak pachnie zabójczo
 16. No temat jest bardziej złożony moim zdaniem, bo owszem fermentacja skończyła się powiedzmy na 18 stopniach, ale jak schłodzimy do 8 stopni, to dwutlenek znajdujący się nad piwem rozpuszcza się w piwie i zwiększa jego nasycenie w momencie butelkowania, a więc potrzeba mniej cukru. Sprawa nie jest więc prosta do precyzyjnego wyliczenia, bo nie wiadomo ile tego dodatkowego co2 rozpuściło się w piwie.
 17. już myślałem, że nikt nie zauważy. Ważyć-warzyć to wszyscy hur dur... poprawione
 18. cząsi

  O piwie przy piwie

  Następne spotkanie 27.02 (tym razem środa!), Nowy Kraftowy.
 19. rayavaldek

  [Giełda] Danstar New England 25g

  jestem chętny na 1 paczkę więc też proszę o informację jak przyjdzie do realizacji.
 20. Jankasper

  Amereican Wheat - co sądzicie?

  Przy tych ilościach pszenicy kluczowy jest dobry wygrzew. Złoże nie może też wystygnac. Wodę do wysladzania warto podgrzać do 85C. Jak ktoś narzeka na pszenicę, niech spróbuje z kaszą gryczaną:)
 21. Jankasper

  Polski chinook i cascade vs amerykański.

  Mam doświadczenie tylko z cascade. Różnica jest spora. Rodzimy jest delikatniejszy, bardziej kwiatowy, dużo mniej cytrusowy.
 22. Witam Polski chinook i cascade vs amerykański. Czy poza zawartością alfa-kwasów wyżej wymienione chmiele są zapachowo i smakowo takie same, czy jest jakaś znacząca różnica?. Pozdrawiam
 23. Wczoraj
 24. punix

  Amereican Wheat - co sądzicie?

  Łuskę, ryżową, czy jakąkolwiek inną. Aczkolwiek dziwne, że aż tak na takim zasypie się zabetonowało. Może nie utrzymywałeś warstwy wody ponad złożem? Albo bardzo drobno ześrutowany słód?
 25. Nie, zawsze wpisujesz najwyższą temperaturę z końca fermentacji.
 26. poldek34

  pozostałości na przednówku - jaka receptur na przeniczniaka?

  Nie piłem stauta owsianego ale rzuciłem okiem na opis- powininen się nadać. :-))) Pomożesz skomponować zestaw? A weizen w międzyczasie. :-)
 27. flbc.piaseczno

  chłodnica - wyrób własny

  Przygiąć. Literówka się wkradła. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×