Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Z ostatniej godziny
 2. ronson

  Starter drożdżowy

  Dzieki wszystkim za rady po pracy dorobiłem litr i już się kręci pokręcę do jutra albo piątku, do lodówki, w sobotę jak zacznę zacierać przyniosę starter do pokoju i zadam całość do brzeczki
 3. Robert87

  Piwo długo się fermentuje

  Brak bulgotania nie oznacza że fermentacja się skończyła i na odwrot Wysłane z oddziału Poczty Polskiej przy użyciu Tapatalka
 4. DonBeer

  Piwo długo się fermentuje

  Jak przestanie bulgać i blg nie spadnie to butelkuj.
 5. Adam Pawlicki

  Piwo długo się fermentuje

  12 dni to raczej normalnie z odchylem do krótko. Temperatura fermentacji za wysoka. Jak BLG nie spada, butelkuj. Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
 6. dziedzicpruski

  Lallemand WildBrew Sour Pitch

  No z tym chlebem to jednak zakwasza konkretnie i szybko, teraz przygotowuje zakwas na nastopny i jest ok, przy okazji chleb b.dobrze smakuje. Jak ktoś nie robił na bakteriach zakwasu na chleb to jest to zupełnie coś innego niż dziki zakwas, oczywiście do czasu po po którymś namnażaniu zakwas dziczeje, różnica zasadnicza jest taka ,ze pomimo zakwaszenie b.mocnego połowy maki chleb nie jest kwaśny,nie mam pojęcia co się dzieje z tym kwasem podczas pieczenia że znika.
 7. Robert87

  Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia

  Janusze biznesu... Wysłane z oddziału Poczty Polskiej przy użyciu Tapatalka
 8. Dzisiaj
 9. c64club

  Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia

  Onninen dzisiaj w końcu dowiedziłem. Co oni żarli? Mają tę matę w cenie ponaddwukrotnie wyższej niż Caldo czy Centrumizolacji. Dla klienta "firmowego" po zniżkach i tak 180-190% ceny u konkurencji (ceny dla osoby fizycznej).
 10. Witam, zrobiłem brzeczkę z brewkitu pszenicznego Gozdawy, bulka cały czas od 12 dni, gruba piana już dawno zniknęła a BLG wynosi jakieś 1,8. Fermentor stoi w temperaturze 21-22° Powinienem już butelkowac czy nadal czekać? Pozdrawiam serdecznie
 11. Jankasper

  Kurkuma

  Bardziej się opłaca nowe wiadro kupic:)
 12. kaingorn

  Ile litrów piwa uwarzyliśmy w 2018 roku

  18.11.2018 #10 New England IPA 13.5°BLG 18l 09.12.2018 #11 RIS Vanilla Whiskey BA 27,5° BLG 10l Razem: 7966 l
 13. Jancewicz

  Jancewicz

 14. kaingorn

  Osad po gotowaniu brzeczki

  Przy dekantacji używam zdezynfekowanego sita kuchennego z nałożonym woreczkiem muślinowym, fajnie wyłapuje to właśnie ewentualny osad.
 15. kaingorn

  Ta ostatnia butelka

  Też tego doświadczyłem, w trzeciej i czwartej warce trafiły mi się po 2 butelki takiego cuda. Trzeba się dokładniej przykładać do mycia butelek po prostu
 16. kaingorn

  Huell Melon

  W planach mam white ipa z tym chmielem na kveikach. Mam nadzieję właśnie, że dużo odda melona i miodu od siebie ten chmiel.
 17. Robert87

  Ta ostatnia butelka

  Masz rację, umknęło mi to. W takim razie brudna butelka;) Wysłane z oddziału Poczty Polskiej przy użyciu Tapatalka
 18. Jancewicz

  Ta ostatnia butelka

  Też o tym pomyślałem ale nie nie chodzi tylko o gushing; kolega stwierdził, że piwo "smakowało okropnie, było zepsute". Moim zdaniem więc infekcja w tej jednej butelce się rozwinęła.
 19. Jancewicz

  Ta ostatnia butelka

  Może po prostu źle domyta butelka...
 20. Robert87

  Ta ostatnia butelka

  Trudno powiedzieć. Przyczyn może być kilka. Infekcja, resztki chmielu w butelce (chyba najbardziej prawdopodobne), sposób podawania surowca do refermentacji (źle wymieszany syrop albo za dużo nasypane surowca do butelki - zależy od tego jakim sposobem dodajesz cukry), raczej nie obstawiałbym niedofermentowanego piwa tylko właśnie chmiel w butelce. Wysłane z oddziału Poczty Polskiej przy użyciu Tapatalka
 21. Cześć, mam pytanie do bardziej ode mnie doświadczonych piwowarów. Pytanie brzmi: "Dlaczego tak się stało?", a sytuacja je poprzedzająca wygląda tak: W połowie sierpnia warzyłem NEIPA (standardowa warka 20 l). Rozlew do butelek w I połowie września. Pierwszą butelkę próbowałem po 2 tygodniach, ale dopiero po 3 piwo zaczęło smakować dobrze i tak zostało przez następnych kilka tygodni picia, aż do połowy listopada. Wtedy to w ciągu jednego tygodnia otwierałem 2 ostatnie butelki. Pierwsza wyglądała i smakowała tak samo jak poprzednie, natomiast przy otwieraniu ostatniej doszło do niespodziewanego gushingu, a uratowane pół butelki miało marny, mocno zmieszany (tj. nieklarowny w stosunku do zawartości butelek otwieranych wcześniej) wygląd, a przede wszystkim - smakowało okropnie, było zepsute. Tylko to jedno, ta ostatnia butelka, ale przecież przedostatnią otworzyłem kilka dni wcześniej, więc chyba nie o czas chodzi? Bo przecież niepojęte, żeby NEIPA nie mogła postać 2 miesiące (w temp. pokojowej, ok. 20 C, chłodzona przed otwarciem). Czyżby w niej było piwo z dna wiadra, być może z resztką drożdży?
 22. Undeath

  Osad po gotowaniu brzeczki

  Nie to raczej wina składników i gotowania. Czasem osad jest luźny i zoluje się wolniej ale pomimo tego można spokojnie znad niego zdekantować. Niektórzy stosują woreczki na końcu rurki przy dekantacji lub druciaki wygotowane.
 23. sredstvom

  5 nazw stylów, które nie mają sensu

  To przewaznie ci sami, co "bez zadnego trybu"
 24. Witam. Mam na sprzedaż beczki po piwie 30 l. Są z grupy Żywiec. Posiadam 8 sztuk. Cena za sztukę 170zl chyba że ktoś weźmie wszystkie to jakoś się dogadamy.
 25. zegancio

  Osad po gotowaniu brzeczki

  Wczoraj robiłem warkę z użyciem mchu. Chłodziłem kilka godzin na dworze w temp ok 0°C. Osad niestety pozostał luźny na dnie który oczywiście pozostawiłem nie zlewając go do fermentora. Dlaczego nie wytrącił się w postaci "klusek" jak to zwykle bywa? Czy kluczem jest szybkość chłodzenia?
 26. zegancio

  Browar IDZI

  warka #26 APA 13°BLG własna - 13.5l warzone 18/12 surowce: Słody: Pale Ale Strzegom - 3 kg Pszeniczny jasny - 0,500 kg Cara Pils - 0.230 kg Crystal 160 - 0,100 kg Chmiele: Chinnok 20g Mosaic 20g Cascade 18g Columbus 15g Citra 7g drożdże: S-04 glukoza do refermentacji: ? gotowanie: Słody zacierano w temp 64°C przez 70'. Mash out 10 min w 75-78°C. Wysłodzono wodą o temp 78°C. chmielenie: Chinnok 7g przez 30' Citra 7g przez 20' Chinnok 10g przez 15' Cascade 10g przez 10' Cascade 8g przez 5' Mosaic 5g przez 5' Chinnok 3g przez 5 Mosaic ?g na cichą Columbus ?g na cichą dodatki: brak IBU: ~33-40 fermentacja: Burzliwa - ? dni Cicha - 8? dni OG: 13 FG: ? ABV: ? uwagi:
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×