Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Szczerze myślę, że się nie zmieniła. Myślę, że w tej pierwszej butelce była po prostu jaśniejsza. I to tak ostro jaśniejsza, jak gdyby klarowny wit albo grodziskie, jakby rozwodnione piwo po prostu.
 3. Moim zdaniem utlenione masz to piwko bo barwa nie powinna się zmieniać Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka
 4. Today
 5. Słuszna decyzja, piwa mogą poczekać a zdrowie organizatorów jest najważniejsze ! Pozdrawiam serdecznie i czekam na nowy termin !
 6. Po otwarciu kolejnych butelek już jest lepiej. Nawet kolor jest głębszy. Butelka, której próbowałem była ostatnią, która była butelkowana. Czy to możliwe, że na dnie fermentora jest bardziej rozcieńczone piwo? Nigdy nie mieszam syropu glukozowego z piwem, po prostu zlewam wężykiem na syrop i zakładam, że się dobrze wymiesza. Czy to błąd? Czy lepiej mieszać i ryzykować utlenienie?
 7. Cześć, Mieszadło (skrzynka) jest w komplecie z zasilaczem wtyczkowym 12V i kosztuje 80pln (w komplecie nie ma ani rdzenia ani kolby - trzeba sobie dokupić).
 8. Ok, w takim razie zadaję. Dzięki za pomoc! :)
 9. Czasami są kluski, czasem grudki, czasem mleczny, zależy od drożdży.
 10. Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że same grudki o niczym nie świadczą? Do tej pory starter wychodził mi raczej gładki, jednolicie mleczno-beżowy.
 11. Cześć koledzy piwowarzy! Jako że coś trzeba ze sobą zrobić w czasie zarazy, postanowiłem uwarzyć dry stouta. Wstawiłem starter, minęło jakieś 48h i wygląda on tak jak na zdjęciu. Niepokoją mnie te grudki, nigdy nie miałem takich wcześniej w starterze, plus zapach startera nieprzyjemny, aczkolwiek wiem, że z reguły nie będzie jakoś specjalnie pachniał. Czy po tym coś jesteście w stanie stwierdzić? Drożdże to FM13, data ważności 10.01.20 - czyżby zbyt długo po? Dzięki! Seba
 12. Szanowni, Dbając o bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych musimy poczekać, aż sytuacja się unormuje, także zdecydowaliśmy się przełożyć konkurs. Mamy trochę swobody w terminach, więc konkurs możemy przełożyć nawet o kilka tygodni. Liczymy, że za jakiś czas sędziowanie w małym (łódzkim) gronie oraz w bezpiecznej atmosferze, będzie możliwe do zrealizowania. Wobec powyższego, wstrzymujemy również wysyłkę piw. Dzięki temu sami będziecie mogli podjąć decyzję, czy wasze piwa nadal są w konkursowej formie. Oczywiście, dostaniecie zwrot wpisowego, jeśli zdecydujecie się wycofać piwo z konkursu. Nowe terminy podamy, gdy sytuacja się trochę unormuje. Trzymajcie się zdrowo!
 13. Jak się powarzy piwa parę dobrych lat to bywa, że są problemy z inspiracją. W zasadzie już wiadomo co człowiekowi smakuje, a co nie. Ale z drugiej strony warzenie tego samego w kółko to trochę przepis na nudę i piwowarską emeryturę. Okazuje się, że kupiona w zeszłym roku książka Mashmaker niespodziewania stała się dla mnie mocnym inspiratorem. Specyficzny tryb bycia oraz specyfika tekstów Michaela Dowsona (nieistniejący już Brewing TV czy teraz gościnie w Chop&Brew, sporadyczne artykuły w Gowler Magazine) zawsze przypadał mi do gustu. Już pisałem o jego książce w poprzednich postach. W sumie niby nic specjalnego, niecałe 70 receptur, dość prostych ale z wyszczególnieniem detali i kluczowych momentów dla danej receptury. Jak liczę "przerobiłem" z tej książki 5 przepisów a kilka jest na liście "do zrobienia". Nie wszystkie przepisy są 1:1, zazwyczaj lekko modyfikuje je pod siebie lub pod dostępne drożdże. Ale jak do tej pory wszystkie te piwa wyszły świetnie na czele z odkryciem poprzedniego sezonu - Mild z dzikim ryżem. Jutro kolejna warka-inspiracja z książki Mashmaker i receptura Steampunk Enitre Porter nazwany przeze mnie po prostu California Porter. Taka trochę hybryda California Common i American Porter. A dokładniej drożdże od tego pierwszego a zasyp i chmielenie od tego drugiego stylu. W książce autor piszę, że to piwo powinno nazywać się "Dlaczego nie warzysz tego cały czas?" No właśnie będę próbował. Drożdże Lallemand Kolsch, OG 13,5°Blg, zasyp na Portera i chmielenie Chinook i Mosaic BBC. Po warzeniu cała receptura.
 14. Na forum możesz znaleźć a i tak ciągle pytają o to samo.
 15. Aktualnie mamy wybrane dwa biura tłumaczeń, które przedstawiły najsensowniejsze próbki. Natomiast zlecenie zostanie wysłane, jak trochę sytuacja się ustabilizuje. Będę informował oczywiście.
 16. Ja wiem, że drożdże nie lubią zmiany temperatur. :-)) Fermentacja portera ruszyła 18tego marca, a schłodzenie nastąpiło chyba z soboty na niedzielę.
 17. Dwie saszetki - zgodnie z recepturą.
 18. Bardzo lubię profil "Conanów" w NEIPA niestety mam z nimi ciągle problem. Uwarzyłem pare warek na Vermontach z TYB i za każdym razem przegazowały piwo w butelkach. Teraz przy OYL-052 to samo. Gdy warzyłem na drożdżach z TYB jeszcze nie miałem takiej kontroli fermentacji jak teraz, a w międzyczasie doczytałem, że trzeba w odpowiednim momencie podbić im temperature gdy fermentacja zwalnia. Pomimo że starałem się tego pilnować używałem sterownika temp. z pasem grzewczym, zauważyłem że już minimalne piwo jest przegazowane (Session IPA 12blg, zeszły do nieco ponad 3blg). Specjalnie przeciągnąłem fermentację i pod koniec podbiłem temp do 22°C. Nie masz @ATP tego problemu? I dodam, że to nie hop creep, bo używałem wielu szczepów do mocno chmielonych IPA/NEIPA i nigdy nie miałem przegazowania, tylko przy Conanach się to zdarza.
 19. A ocet też nie? Też nie. Spirytus 70% wg internetu tylko z domowych sposobów.
 20. Super sprawa jak idzie postęp prac? Kiedy przedsprzedaż?
 21. Przesyłki z Alie Ida jak co roku, czyli w marcu obsuwa bo w lutym mieli chiński nowy rok. Wczoraj dotarł mi beergun który zamawiałem 3 tygodnie temu, tydzień temu syna Batman po 2 tygodniach od zamówienia, także zależy jak się na transport trafi z sortowni. Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 22. Hej, Mam przygotowane piwa na ten konkurs ale wydaje mi się, że ze względów na zdrowie wszystkich osób biorących udział w jego obsłudze raczej nie powinien się odbyć. Piwo można wypić samemu a zdrowie i bezpieczeństwo innych jest ważniejsze a konkurs to tylko zabawa Pozdrawiam wszystkich serdecznie !
 23. Irlandia: https://www.geterbrewed.ie/ https://www.thehomebrewcompany.ie/ W obu kupuje tyle, że z wyspy. Koszty wysyłki do Polski można znaleźć na stronach.
 24. Dużo tych drożdży sypnąłeś do tego portera?
 25. Yesterday
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...