Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Zobacz ogłosznie Grzałki 1750W 230V Euro, stal nierdzewna2 sztuki Sprzedam nowe, nieużywane, niemontowane grzałki, kupione kiedyś przez zamówienie forumowe. Pasują do kega lub garnka o średnicy 40cm. Ogłaszający eltomek Data 11.12.2019 Cena 120,00 zł Kategoria Sprzęt  
 3. Time Left: 9 days and 23 hours

  • FOR SALE
  • NEW

  Sprzedam nowe, nieużywane, niemontowane grzałki, kupione kiedyś przez zamówienie forumowe. Pasują do kega lub garnka o średnicy 40cm.

  120.00 PLN

 4. Today
 5. Nie bulka, ani nie ma piany na wierzchu (nie otwierałem) drozdze uwadniałem około 15-20 minut, aż pojawiła się czapa drożdży na wierzchu wody
 6. Mocniej nagazowane to celowałbym w okolice 2,5v. Chyba, że mówisz o poziomie nagazowania weizenów, wtedy bliżej 2,8-3, wg mnie do większości ale'i to już zbyt wysoki poziom.
 7. Nic się nie dzieje, tzn. rurka nie bulka, czy nie ma piany na powierzchni? Jak długo uwadniałeś drożdże?
 8. Od sacchów jest to beżowe wyżej, przy tafli to już wygląda biofilm. Co oczywiście nie jest niczym dziwnym, jak się robi piwo na brettach.
 9. Co to jest 10 dni? Tyle co nic. Zostaw to w spokoju i niech fermentuje. No i na marginesie to trochę za szybko te owoce wrzuciłeś.
 10. Wręcz przeciwnie. Im większy overpitching tym mniejsza produkcja estrów. Ale nawet jak chcemy uzyskać "czyste" piwo to i tak od pewnego poziomu jest to niepożądane, bo piwo wychodzi puste i brakuje mu cech charakterystycznych dla danego szczepu. Więcej drożdży = mniej estrów; mniej drożdży = więcej estrów. Tak.
 11. Witam. Aktualnie jestem przed zlewaniem Porteru Bałtyckiego na cichą i zastanawiam się czy nie podzielić na pół i do jednej część dodać śliwki. Moje pytanie czy jest ona dostępna w jakimś większym sklepie sieciowym, czy raczej trzeba kupować przez internet? Drugie pytanie w jaki sposób dodawaliście do swoich piw.? Na cichą? Na koniec gotowania? Czy jeszcze inaczej?
 12. Zobacz ogłosznie [SPRZEDAM] Transportery/Skrzynki z butelkami Mam do sprzedania 6 skrzynek z butelkami różnych producentów. Wszystkie butelki są płukane. cena - 8pln/szt Odbiór w Jelczu-Laskowicach, ewentualnie mogę (przy okazji) podwieźć do Wrocławia. Ogłaszający Michal_87 Data 11.12.2019 Cena 8,00 zł Kategoria Sprzęt  
 13. Time Left: 9 days and 21 hours

  • FOR SALE
  • USED

  Mam do sprzedania 6 skrzynek z butelkami różnych producentów. Wszystkie butelki są płukane. cena - 8pln/szt Odbiór w Jelczu-Laskowicach, ewentualnie mogę (przy okazji) podwieźć do Wrocławia.

  8.00 PLN

 14. Daj im czas. Ja ostatnio zadałem gęstwę i myślałem ze nic się nie dzieje.. Okazało się że uszczelka na rurce jest za luźna w otworze na pokrywie wiadra. Zostawiłem na ponad 3 tygodnie. okazało sie że drożdże zjadły do 1 blg.
 15. Witam, nastawiłem dwa dni temu brewkit coopers hefe weizen (wyszło 13blg) na drożdżach fermentis K-97. Na paczce jest napisane że idealna temperatura to 15-20 stopni C. Termometr na wiadrze pokazuje mi 17.5 stopnia, ale nic sie nie dzieje od początku. Drożdże uwodniłem w przegotowanej wodzie o temp około 20 stopni i dodałem do napowietrzonej brzeczki o temp 18 stopni. Zmienić temperature otoczeniaczy czy narazie jeszcze czekać, dać im czas?
 16. Raczej bardzie nagazowane. Ale nie chce przesadzić bo to moja pierwsza warka i nie chcę wyprodukować granatów
 17. Jakie są Twoje preferencje? Lubisz bardziej czy mniej nagazowane piwa?
 18. OK to inaczej. Łopatologicznie. W wątku się podaje swój litraż i sumuje z pozostałymi. Pozdrawiam.
 19. to 10 dni dawno minęło, a piwo nadal fermentuje (piana, pęcherzyki powietrza i bulga). RIS o dużo wyższym blg nastawiony praktycznie w tym samym czasie, już dawno stoi w miejscu, a to cholerstwo nadal fermentuje... Nie wiem, może te owoce oddają stopniowo, po trochu cukry i dlatego ta fermentacja się przeciąga. Mam ochotę to przelać znad osadów, wywalić owoce i dać na cichą na 1-2 tygodnie (?). Może po przelaniu drożdże dojedzą co mają dojeść i całość się uspokoi?
 20. Czy moglibyście mi pomóc z określeniem poziomu nasycenia dla mojego Brew-kitu? Wiem, że jest to rodzaj Ale, ale nie mogę znaleźć więcej informacji na ten temat.
 21. Po użyciu tego środka wystarczy jedynie wypłukać sprzęt czy trzeba jeszcze go jakoś zneutralizować?
 22. Do dzisiaj uwarzyłem Polski ALE 23l. ALE 22 l. APA 46 l. American Wheat 22l. American Stout 41l = 154 l. razem 4145,5
 23. @zasada wiem, że niektórzy robią 56l na jedną warkę ale to jest mój zsumowany wynik: "wynik dosyć niski bo tylko 56l"
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...