Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. ROOK Browar Domowy

  #27 Niskoalkoholowe 7,5° BLG Warka totalnie na odpierdziel i spontan. Receptura stworzona w biegu bez odpowiedniego reaserch'u z tego co było na stanie. Dumny nie jestem, ale może coś wyjdzie z tego. Generalnie problemy na każdym etapie, bo robiłem w biegu i niechlujnie. Nie trafiłem z temperaturą zacierania, filtracja była koszmarem, a i chmiele nie jestem pewny czy gotowałem tyle ile chciałem. Warka 25 litrów Warzenie 23-04-2018 Monachijski I 1 kg Żytni 1 kg Pale ale 0,5 kg Pszeniczny 0,5 kg Carahell 0,4 kg Zacieranie w coolerze na lenia 68°C - nie wiem ile czasu. Pewnie z 2 godziny. Nie miałem czasu wysłodzić. IBU 18 Gotowanie 60 minut dolałem 3 litry mineralki po gotowaniu Fuggle 10g - 40 minut Mosaic 10g - 15 minut Mosaic 15g - 0 minut Whirlflock 1/2 tabletki Drożdże s-04 zadane w 16° Fermentacja 18°
 3. Przekonałeś, jutro zrobię rodzinie degustację.
 4. Czunik temperatury nie musi być na pinie D6, jeżeli jest wersja sonoff.bin to jest na pinie D5: For SONOFF. Sensor on D5, Coolling on D6 No rotary encoder. No LCD OTA update NOT supported. 512K SPIFFS for logging. na moim pierwszym D1 mini też był problem z wykrywaniem czujnika i tak pozostało (jak czujnik został wykryty to nie można go było przypisać do określonej funkcji - dostawałem komunikat "Retrieving" ), kupiłem drugi D1 mini i jest ok.
 5. Poza wzrostem BLG i reakcjami Maillarda(mogłem zgwałcić gościowi nazwisko, z góry przepraszam) nic nie grozi. Tylko weź pod uwagę to, że chmiel wrzucasz X minut do końca gotowania, a nie X od początku, żebyś się sam w konia nie zrobił. Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
 6. Lodówka z maty termoizolacyjnej?

  Jeśli nie masz miejsca, to myślę, że się nie ma co zastanawiać. Natomiast, co do lagerów .. nie wiem. Raczej się do nich w najbliższym czasie nie przymierzam, ale przy 3-4 petach powinieneś zejść. Dodatkowo można obłożyć jedną lub dwoma warstwami maty zagrzejnikowej, czyli fermentor, obok pety, mata z dołu i wokół.
 7. A jak długo można przechowywać pszeniczne ?
 8. Podzieliłbyś się szczegółami nt. warunków fermentacji? Startowałem w tym samym konkursie, też na FM42, ale m.in. ze względu na estrowość i siarkowość nie przeszedłem eliminacji. Fermentowałem w zakresie od 16°C do 14°C (domyślam się, że za wysoko) i nie lagerowałem, a Ty?
 9. Browar domowy Dobrze Buja

  Zlałem dziś na cichą 048 Polish-American Pale Ale v2. W smaku i aromacie dość wyraźnie słodowe, gorycz lekka, ok, chmielowość średnia, dość słodka. Dostał na cichą 40g Cascade PL i 60g Chinook PL. Odfermentowało do 6,8*Brix = 3°Blg. Ostatnio kupiłem kilka butelek "Nachmielonej" - jak mało piję w trakcie dnia, tak tą piłbym cały czas. Tanim kosztem chcę spróbować zrobić swoją wersję. Do kega 9l nalałem +-9l wody kranówki, dorzuciłem do niej 100g Chinooka PL, nabiłem ciśnieniem do 2 bar i wstawiłem do lodówki w 8°C. Za kilka dni oddzielę chmieliny zmywakiem i rajstopkami, przeleję do drugiego kega i tam nagazuję do właściwej wartości. Myślałem nad tradycyjnym żelatynowaniem, ale jednak to jest woda - może coś przejść. Zobaczymy, wydaje mi się to być zbyt proste żeby było sukcesywne, ale to się zobaczy
 10. 20-21 stopni to temperatura fermentacji czy otoczenia? Bo jak otoczenia to piwie mogles miec z 25 stopni i z alkoholowoscia juz nic nie zrobisz raczej. Moze sie z czasem ulozy, ale wtedy moze wyjsc np. utlenienie.
 11. Dzięki za radę! Spróbuję z płatkami dębowymi.
 12. Tak, jest rezystor pomiędzy linią danych a linią zasilania.
 13. A sprobowales jak smakuje? Bo na plesn to niewyglada, wiec raczej nie powinno byc trujace. Moze masz super Wild Milk Stouta i o tym nie wiesz??
 14. Aby Weizen był bananowy

  Ta warka będzie musiała być na WB-06. Właśnie się filtruje, powoli ale lepiej niż sądziłem. Zrobiłem wygrzew, mam wiadro 20L a nie 30L i trzymam wyższą temperaturę w nim (~68°C zamiast 55°C) aż miło się dolewa tej wody. Tak więc to poprawiłem dzięki temu wątkowi. Poprawię jeszcze temp. fermentacji ale to nie dziś tylko może w majówkę coś zacznę działać. Chłodnicę będę ogarniał jak ogarnę temperatury. Nie dam rady wszystkiego na raz i tak dobrze, że gar wydębiłem od babci xD
 15. Aby Weizen był bananowy

  Tak, tylko że to było akurat odnośnie belgijskich.
 16. Aby Weizen był bananowy

  Zakres temperatur Mauribrew Weiss to 15-30 stopni Celsjusza i przy obecnych temperaturach celowałbym w te drożdże. Wiem z doświadczenia, że WB-06 przy takich temperaturach jakie teraz doświadczamy dają gumę balonową do porzygu. Dobra pszenica z tego mi nie wyszła. Internety wypisują że na "kangurach" zrobili dobre pszeniczniaki więc... decyzja należy do Ciebie.
 17. Komisja jest w tej chwili martwa. Zgodziłem się na przewodniczenie jej, bo powstał ciekawy pomysł na organizację jej pracy, który miał przebiegać w ścisłym związku z nową ścieżką kariery sędziego. Niestety nowa ścieżka kariery umarła śmiercią naturalną, a razem z nią plany na funkcjonowanie tej komisji.
 18. Aby Weizen był bananowy

  A one lepiej od WB-06 się zachowują w wyższych temperaturach? W ogóle jak to jest, drożdże pod dany styl mają jeden zakres temperatur czy np. do Weizenów każdy drożdże mają różne te widełki, że np. jedne dadzą podobny profil przy 19°C a drugie przy 24°C? Właśnie, masakra, zwłaszcza jak ktoś na pisze "tak nie rób" i ani słowa więcej, dlaczego, po co, co to daje. Ciężko potem odnieść te rady do innych sytuacji. Dzięki za propozycję. Ale ta warka jest skazana na WB-06 i te temperatury które mam. Niestety. Ale właśnie rozmawiam z Krzysiek9999 na temat fermentacji balkonowej, styropianowego domku i sterowania podgrzewanie. Możliwe, ze to ostatnia warka bez kontroli temperatury (poprzednie robiłem jak było w miarę stabilna temperatura ~15°C na balkonie, ale teraz raz upał, raz przymrozek, masakra). Możesz podać źródło ten informacji?
 19. Lodówka z maty termoizolacyjnej?

  Hey i jak oceniasz po dłuższym użytkowaniu taki cooler bag? Zacząłem się zastanawiać nad kupnem czegoś podobnego głównie z braku miejsca. Chciałbym używać do cold crash i lagerowania.
 20. Nie rozlałem przed zimą milk stouta i w nagrodę na wiosnę dostałem takie coś i nie najlepszy zapach Chcę ktoś do badań?
 21. CraftBeerPi - sieciowy sterownik browaru

  Z ESP8266 nie pomogę bo nie robiłem jeszcze tak wyuzdanych rzeczy. Możesz spróbować poprzez plugin do hydrometru. Z tego co się orientuję to pobiera dane przez wifi i jest tam też temperatura więc powinno się udać. Przyjrzyj się też innym dodatkom, może któryś jest dedykowany temu, ja będę w domu dopiero za kilka dni, żeby to sprawdzić.
 22. Aby Weizen był bananowy

  Siemka, ja robiłem na WB-06 przy temp. otoczenia 20 st. przez 10 dni fermentacji i wyszedł banan, czyli tak jak chcesz. Podjedź do Sulejówka to uraczę Cię jednym z nich, przekonasz się jaki smak i czy Ci odpowiada.
 23. Aby Weizen był bananowy

  Nie masz warunków do fermentacji to spróbuj drożdży Mauribrew Weiss.
 24. Aby Weizen był bananowy

  Ehhh, jak się czyta niektóre rady to masakra. Ludzie po 3 warki na koncie udzielają rad jak masz prowadzić fermentację bo producent napisał na opakowaniu... Na płocie też kiedyś było coś napisane. Ogarnij temperaturę bo to będzie tu najważniejsze. Pozdrawiam
 25. Konkurs PIWO JAKIEGO JESZCZE NIE BYŁO

  Rozumiem, że skoro nadsyłanie piw jest do końca kwietnia, to rozstrzygnięcie będzie miało miejsce na początku maja?
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×