Jump to content
  • entries
    14
  • comments
    31
  • views
    91056

Zgrzewarka "próżniowa" ProfiCook


jaras

10371 views

 Share

Pakowanie chmieli nigdy nie było łatwiejsze, w szczególności gdy się zamówi 3kg - przy takiej ilości zaoszczędzona kasa prawie pokrywa zakup sprzętu.

 

[media]

[/media]

 

Refleksje po zapakowaniu 5kg chmielu - zamówiłem folię w workach bo chciałem sobie docinać wg. potrzeb do wagi każdej paczki i o ile na początku folia jest prosta, tak im mniejszy promień rolki tym bardziej "zakręcona" folia, pozałamywana, a jak się rzeźbi z tego worki pod wagę to i te załamania potrafią iść w poprzek worka, prosto przez środek zgrzewu. Widziałem na alledrogo worki 12x60cm i pod chmiel te chyba byłyby najlepsze, bo zawsze z tego można zrobić 2x 12x30 a im szerszy worek tym większa szansa że gdzieś na zgrzewie będzie załamanie, więc lepiej dłuuuuugie a wąskie. Przynajmniej do produktów sypkich.

 Share

9 Comments


Recommended Comments

Jakiej foli używasz, oryginalnej czy jakiegoś zamiennika. Przy oryginalnej (ona jest chropowata), zauważyłem że granulat czy też pył znajduje się w zgrzewie i delikatnie powietrze uchodzi z woreczka. Nie jest to regułą ale zdarza się

Link to comment

Póki co oryginalna się jeszcze nie skończyła - zobaczysz pył w zgrzewie, przepłucz i wysusz ręcznikiem papierowym przestrzeń nad zgrzewem i popraw już bez odsysania centymetr wyżej.

Link to comment

No 5kg chmielu to jednak dużo. Mi na jedną warkę 40l potrzeba 150g jednego rodzaju i 50g innego, Przy mojej wytwórczości zapas bez mała na rok. Spakowałem w woreczki po 50g do zamrażarki i leżą.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.