Jump to content
Sign in to follow this  
  • entries
    14
  • comments
    31
  • views
    89744

Zgrzewarka "próżniowa" ProfiCook

jaras

9114 views

Pakowanie chmieli nigdy nie było łatwiejsze, w szczególności gdy się zamówi 3kg - przy takiej ilości zaoszczędzona kasa prawie pokrywa zakup sprzętu.

 

[media]

[/media]

 

Refleksje po zapakowaniu 5kg chmielu - zamówiłem folię w workach bo chciałem sobie docinać wg. potrzeb do wagi każdej paczki i o ile na początku folia jest prosta, tak im mniejszy promień rolki tym bardziej "zakręcona" folia, pozałamywana, a jak się rzeźbi z tego worki pod wagę to i te załamania potrafią iść w poprzek worka, prosto przez środek zgrzewu. Widziałem na alledrogo worki 12x60cm i pod chmiel te chyba byłyby najlepsze, bo zawsze z tego można zrobić 2x 12x30 a im szerszy worek tym większa szansa że gdzieś na zgrzewie będzie załamanie, więc lepiej dłuuuuugie a wąskie. Przynajmniej do produktów sypkich.9 Comments


Recommended Comments

Jakiej foli używasz, oryginalnej czy jakiegoś zamiennika. Przy oryginalnej (ona jest chropowata), zauważyłem że granulat czy też pył znajduje się w zgrzewie i delikatnie powietrze uchodzi z woreczka. Nie jest to regułą ale zdarza się

Share this comment


Link to comment

Póki co oryginalna się jeszcze nie skończyła - zobaczysz pył w zgrzewie, przepłucz i wysusz ręcznikiem papierowym przestrzeń nad zgrzewem i popraw już bez odsysania centymetr wyżej.

Share this comment


Link to comment

No 5kg chmielu to jednak dużo. Mi na jedną warkę 40l potrzeba 150g jednego rodzaju i 50g innego, Przy mojej wytwórczości zapas bez mała na rok. Spakowałem w woreczki po 50g do zamrażarki i leżą.

Share this comment


Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...