Jump to content
  • entries
    17
  • comments
    154
  • views
    265848

# 342 Grodziskie


Dagome

24154 views

 Share

Zgodnie z obietnicą wrzucam recepturę.

 

 

I miejsce na VIII Grodziskim Konkursie Piw Domowych "Prawie jak Grodzisz"

XIV miejsce na Festiwalu Birofilia 2014

 

Ja osobiście z piwa jestem bardzo zadowolony. Do tej warki nie zdawałem sobie sprawy, jak świetnym piwem może być Grodziskie.

IMAG0405.jpg

IMAG0406.jpg

 Share

3 Comments


Recommended Comments

I miejsce w prawie jak grodzisz, XIV na Birofilii, o czym to świadczy? Sędziowanie jest trudne, któryś z konkursów jest mniej profesjonalny czy po prostu wystarczy wysyłać dużo piw na wiele konkurs i coś się powinno ugrać? Nie ujmuję tutaj talentowi i wiedzy p. Czesława bo uważam go za czołowego piwowara w Polsce. A może po prostu smak jest względny? Jestem laikiem stąd moje wątpliwości, które pewnie wynikają z niewiedzy.

Link to comment

Nie wiem - nie słyszałem rozmów komisji oceniających. A metryczki nadal nie mam.

 

Ze swojej strony przyznaję, że jest bardzo prawdopodobna opcja, że piwo w trakcie Żywca mogło być nieco słabsze, niż dwa tygodnie wcześniej w Grodzisku. Próbowałem je około tygodnia po Birofilii i faktycznie zaczęło robić się nieco pustawe w smaku. Do tego od początku miało bardzo subtelną, ale niestety wyczuwalną nutkę fenolową, którą miałem niestety w większości piw wysłanych na tegoroczny Żywiec, a która przy niektórych piwach została pomylona z DMS. Dodam, że nutka pochodziła od dezynfekcji, a nie zakażenia.

 

Inną sprawą jest to, że pod niektórymi względami każda komisja ocenia wg własnych preferencji i postrzegania tego, czym jest dobre piwo, oraz piwo w stylu. W przypadku niektórych stylów warzenie na konkurs trzymając się ściśle opisu stylu piwa, np. PSPD - jest niestety naiwnością.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.