Skocz do zawartości

Czesław Warzy!

  • wpisów
    17
  • komentarzy
    151
  • wyświetleń
    239121

# 342 Grodziskie

Dagome

13269 wyświetleń

Zgodnie z obietnicą wrzucam recepturę.

 

 

I miejsce na VIII Grodziskim Konkursie Piw Domowych "Prawie jak Grodzisz"

XIV miejsce na Festiwalu Birofilia 2014

 

Ja osobiście z piwa jestem bardzo zadowolony. Do tej warki nie zdawałem sobie sprawy, jak świetnym piwem może być Grodziskie.

IMAG0405.jpg

IMAG0406.jpg3 komentarze


Rekomendowane komentarze

I miejsce w prawie jak grodzisz, XIV na Birofilii, o czym to świadczy? Sędziowanie jest trudne, któryś z konkursów jest mniej profesjonalny czy po prostu wystarczy wysyłać dużo piw na wiele konkurs i coś się powinno ugrać? Nie ujmuję tutaj talentowi i wiedzy p. Czesława bo uważam go za czołowego piwowara w Polsce. A może po prostu smak jest względny? Jestem laikiem stąd moje wątpliwości, które pewnie wynikają z niewiedzy.

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Nie wiem - nie słyszałem rozmów komisji oceniających. A metryczki nadal nie mam.

 

Ze swojej strony przyznaję, że jest bardzo prawdopodobna opcja, że piwo w trakcie Żywca mogło być nieco słabsze, niż dwa tygodnie wcześniej w Grodzisku. Próbowałem je około tygodnia po Birofilii i faktycznie zaczęło robić się nieco pustawe w smaku. Do tego od początku miało bardzo subtelną, ale niestety wyczuwalną nutkę fenolową, którą miałem niestety w większości piw wysłanych na tegoroczny Żywiec, a która przy niektórych piwach została pomylona z DMS. Dodam, że nutka pochodziła od dezynfekcji, a nie zakażenia.

 

Inną sprawą jest to, że pod niektórymi względami każda komisja ocenia wg własnych preferencji i postrzegania tego, czym jest dobre piwo, oraz piwo w stylu. W przypadku niektórych stylów warzenie na konkurs trzymając się ściśle opisu stylu piwa, np. PSPD - jest niestety naiwnością.

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×