Skocz do zawartości
  • wpisy
    3
  • komentarzy
    12
  • wyświetleń
    4296

Przygody z forum

Tombatold

2355 wyświetleń

Podsumuję sobie dzisiejsze przygody z forum, może ciut ku przestrodze Nowych ale również by pokazać Doświadczonym i Stałym, że jest jednak coś do zrobienia.

Wpierw zasada: czytaj ze zrozumieniem zawiłe pytania i nie śpiesz się z odpowiedzią/formułuj pytania w sposób jasny i zgodny z pewnym ciągiem logicznym. Banalne stwierdzenie, które może pokazać jedno - człowiek wrażliwy się zamknie w sobie lub nigdy już nie będzie się udzielał na forum. Zadawał po naście razy pytania jeżeli jest dociekliwy.

Brakuje podziału na mistrz i terminator. Na ludzi którzy zawodowo się zajmują Piwowarstwem i hobbistycznie. Pomimo bardzo zasobnego Wiki i całkiem sporej ilości artykułów tematy się gubią w natłoku forum a wiedza zdobyta nieoszlifowana jest wytykana i że się tak wyrażę - wyśmiewana.

Dziś miałem przyjemność pogadać na temat drożdży i to nie na forum ale chacie. Nie jest to temat dla mnie łatwy - bo przy kilku warkach na zaledwie 2 różnych szczepach - to ... no właśnie - mimo że człowiek chce dobrze to wychodzi, że zachowuje się jak słoń w składzie porcelany. A temat wykazano mi, że jeżeli próbuje się go ustandaryzować - sprowadzić do prostszej formy, będzie wyśmiany. Nikomu nie przyszło do głowy, że drożdże  to nie jest temat łatwo dostępny dla nowego. A jeżeli nie czyta po angielsku - to właściwie - pozamiatane (literacka forma).

Forum pomimo nowej odsłony sprawia całkiem pokaźne pole do błędów i nie pozwala wycofać pytań raz zadanych :D przez co pozwala na niedomówienia i wymaga na czytanie, czytanie i pamiętanie wszystkiego.

I chciałbym od razu wyjaśnić - nie zależy mi na poklaskach czy przyjaźni - bo tą można nabyć w realu a nie w virtualu. Chodzi mi o znalezienie znajomych, którzy pomogą przejść przez zawiłości piwowarstwa, które okazuje się istnieje w każdym temacie jak mina. Chociaż zdawałoby się że to nie takie trudne do opanowania.6 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Widzisz - żeby słuchać - to trzeba rozmawiać. Ale cieszę się z Twojego optymizmu i pełnej wiary. A na marginesie zapomniałeś zaproponować - czytaj, przede wszystkim czytaj :) a co do gadania - faktycznie - mogę przyjąć zasadę - mieć w ... i nie angażować się. Trwać w przekonaniu, że wszystko wiem najlepiej i nie korelować to z doświadczonymi Piwowarami. Ale niestety jakoś mi to nie pasuje. Chociaż nie wiem czy warto się spalać i tutaj kształcić bo robiąc krok nie mam pewności czy trafiam na Domowego Piwowara, który traktuje to jako miłe odstresowanie się w wolnej chwili czy na zawodowca, który ma wiedzę i traktuje to jako powołanie by szerzyć wiedzę (Undeath - takim się okazał) czy (Zasada - który zareagował jakbym popełniał zbrodnie traktując z buta). I tutaj dochodzimy do tego, czego niektórzy nie rozumieją: Nie zależy mi na poklaskach czy miłości bądź przyjaźni (bo tej w ten sposób nie zdobywam)- ale rozwianiu niewiedzy, która się w jakiś sposób zaczęła utrwalać - pomimo ślęczenia nad notatkami wiki, artykułami i forum (nie tylko to forum przeglądam) - ale to czasem bywa przytłaczające i nie pozwala na traktowanie serio niektórych wypowiedzi więc człowiek przeskakuje tą część i gubi wątek.

Natomiast niestety Piwowarstwo w moim przypadku - to tylko sposób na piwo, które nie chcę, żeby zdominowało moje życie - bo to w moim przypadku zostanie osobistym zainteresowaniem ale hobby czy frikiem? obawiam się, że nie mam miejsca na takie galopy. Ale zobaczymy.

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Króko: dużo pie... o niczym. Masz jakieś problemy emocjonalno - egzystencjalne, albo syndrom narcystyczny bo jak na razie przedstawiłeś wielką ścianę tekstu z którego nic nie wynika poza gorzkim żalem o to, że nikt nie rozwija przed Tobą czerwonego dywanu kiedy nie chce Ci się wykonać minimum pracy żeby się czegoś dowiedzieć.

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Ayodele napisał:

Co się stało z dotychczasowym portalem piwo.org ?

Wchodzę tu po długiej przerwie i nie mogę się odnaleźć.

Co jest grane ???

Zmiany. Odnajdziesz się.  Tutaj dedykowany wątek 

 

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×