Jump to content

Blog elroya

  • entries
    5
  • comments
    4
  • views
    34944

Przypadkowe spotkanie z browarem w Sobótce


elroy

5019 views

 Share

Historia w sumie o tyle ciekawa, że na ul. Browarnianej w Sobótce znalazłem się zupełnie przypadkowo (w samej Sobótce w zasadzie również), skręcając z głównej ulicy zaciekawiony nazwą i przeczuciem, że coś tam może się znaleźć ciekawego.

Rzeczywiście - po paru przejechanych metrach i śledzony wzorkiem trochę zmęczonych życiem osób z okien pobliskich zabudowań, dojechałem do obiektu, którego w skali tak niedużego miasteczku bym się nie spodziewał.

Niestety dość późna godzina i raczej średnio odpowiedni strój odwiodła mnie od pomysłu oglądnięcia i zwiedzania starego browaru od środka, nie mniej jednak uczyniłem to zaraz po powrocie do domu już przy komputerze.

 

Obszerną galerię znalazłem na stronie poszukiwania.pl http://www.poszukiwa...iewtopic&t=5859 i zapraszam do jej przeglądnięcia. Niestety środek browaru robi jeszcze bardziej przygnębiające wrażenie. Szkoda pięknego i świetnie położonego obiektu, którego los jest już raczej przypieczętowany.

 

Polecam również stronę: http://www.zobten.com i bardzo ciekawy artykuł o samym browarze: http://www.zobten.co...zial=artykul_03

 Share

2 Comments


Recommended Comments

E nie, za słaby charakter mam do takich opowieści. Ale coś o Dolnym Śląsku na pewno będzie, bo okolice dla mnie nowe i ciągle coś ciekawego mi wpada w oko :)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.