Jump to content
  • entries
    31
  • comments
    15
  • views
    73568

#5 Grodziskie.


Browarnik Sebol

4446 views

 Share

W weekend oczywiście nie wytrzymałem, miało być otwarte za tydzień, no ale cóż... :P

Przy rozlewie #5 Grodziskiego bałem się że będzie niepijalne, nawet dla mnie ,bo Małżonka od razu powiedziała że to nie dla niej( zapach "metki"). I miłe zaskoczenie!!! bardzo mi zasmakowało, zapach wędzonki ale na poziomie nie zabijającym nawet dla nie wprawionego.Goryczka mocna ale przyjemna.Zobaczymy za jakiś czas jak jeszcze mocniej nagazuje, i własnie ? wg. doświadczonych, kiedy grodzisz jest najlepszy do picia, jak długo powinien leżeć?

Drugi temat tego tygodnia, stwierdziłem za małe wybicie mojego browaru ( jak to dumnie brzmi !!), tzn. kiedy warzyłem górniaki, to wystarczyło burzliwej do 2 tyg. i następne, ale teraz, na dolniakach, wolę jednak przetrzymać dłużej, a warzenie co 3 tyg....to co najwyżej na bieżące zużycie a gdzie zapas na lato !!!! i po takich oto wnioskach kolejne zamówienie jedzie kurierem , trzy fermentory, tym razem bez osprzętu, będą do fermentacji a jeden "stary" z karnikiem zostanie do filtracji i rozlewu. W piątek prawdopodobnie rozlew #6 Bohemian Pils, a w sobotę #8 Marcowe !!

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.