Skocz do zawartości

Prośba o weryfikację planu


adamsky

Rekomendowane odpowiedzi

To moje pierwsze podejście do tworzenia własnych receptur, więc proszę o wyrozumiałość. Dotychczas bazowałem na gotowych zestawach surowców wprowadzając co najwyżej drobne modyfikacje.

 

Chcę uwarzyć dobre IIPA. W tym celu jak rozumiem lepiej nie używać drożdży prosto z saszetki, tylko podhodować gęstwę na 2 lżejszych piwach. Stąd plan:

 

Na pierwszy ogień Bitter, Blg 11

Zasyp: pale ale (Strzegom) 4kg

Chmiel: single hop Mosaic

Drożdże: Safale US-05

 

Potem IPA, Blg 15

Zasyp: pale ale Halcyon (Fawcett Malsters) 5kg + pszeniczy jasny 1kg

Chmiel: Pacific Gem, Mouteka, Sticklebract

Drożdże z gęstwy po tym co wyżej

 

Na końcu IIPA, Blg 20

Zasyp: pale ale Strzegom 1kg + pilzneński 5kg + monachijski 1kg + pszeniczny jasny 1kg + melanoidynowy 0,5kg

Chmiel: Chinook, Simcoe, Southern Cross + jeszcze jeden chmiel który dopiero wybiorę

Drożdże z gęstwy po tym co wyżej

 

 

To jest bardzo wstępny plan, to i owo może się jeszcze zmienić przez następne 10 dni.

 

To co mnie nurtuje to różnice w zasypie bazującym na pilzneńskim vs bazujące na pale ale. Na pewno chcę jedno z tych piw zrobić na Pale Ale ze Strzegomia, jedno na droższym Pale Ale i jedno na pilzneńskim. Czy IIPA lepiej robić na pilnzneńskim, pale ale czy w zasadzie bez większej różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tak z doświadczenia widzę, że jak się tak kombinuje, to można przekombinować :) Na pewno drożdżom nie jest potrzebne takie 3-stopniowe rozmnażanie. A jak je zbytnio rozmnożysz i dodasz za dużo gęstwy, to też na dobre nie wyjdzie.

Ja (osobiście) na 20 BLG bym dodał drożdże z saszetki (po uwodnieniu i ruszeniu). Tak robiłem z S04 i w34/70 i nie było problemów.

 

A co do przepisów. Jak ktoś nie ma wielu warek na koncie, to polecam zrobić proste piwo (pilzneński + niewielki dodatek monachijskiego i karmelowego), ze standardowymi chmielami (np. Challenger, Perle do górnej fermentacji), tak na 13-14 BLG. Takie piwo ma pełniejszy, słodszy smak - przez co maskuje wady i wybacza wiele błędów (nieuniknionych...). Na zdrowie :):beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.