Skocz do zawartości

Prosty przepis na piwo ?


rosomak

Rekomendowane odpowiedzi

Ok

Ale chyba fermentacja zakończy się i tak dziś lub jutro. Bo widzę już dziury w pianie :)

Pisałaś coś o cukrze - ja go nie dodałem bo podobno smak nie jest najlepszy, niektórzy dodają glukozy.

Czy smak wtedy nie jest dużo gorszy ?? Przypuszczam że sklepowe piwa są chszczone cukrem, by obniżyć koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glukoza to węglowodan prosty, jakby nie było jest cukrem :) ... więc na to samo wyjdzie. No chyba, ze czysta glukoza lepiej reaguje niż np fruktoza czy sacharoza ? i jednak glukoza chyba będzie czystsza i jeśli można tak powiedzieć...zdrowsza, od naszego cukru w których cholera wie co siedzi :)

Z tego co czytałem, to lepiej nie przeginać z cukrem bo piwko będzie bimbrowate. No i nam chyba bardziej na jakości zależy niż na trzaskaniu setki litrów ? :)

Edytowane przez NI99A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glukoza to węglowodan prosty, jakby nie było jest cukrem :) ... więc na to samo wyjdzie. No chyba, ze czysta glukoza lepiej reaguje niż np fruktoza czy sacharoza ? i jednak glukoza chyba będzie czystsza i jeśli można tak powiedzieć...zdrowsza, od naszego cukru w których cholera wie co siedzi :)

Z tego co czytałem, to lepiej nie przeginać z cukrem bo piwko będzie bimbrowate. No i nam chyba bardziej na jakości zależy niż na trzaskaniu setki litrów ? :)

Oczywiście że na jakości ale tak chciałem zapytać bo już mam lekki mętlik w głowie, co z czym i jak :) A ile takie piwko można spożywać od daty produkcji. Chce sobie zostawiać z każdej partii parę flaszek by za kilka-kilkanaście miesięcy spróbować - ponoć jest lepsze starsze. Choć żona z moją mamą śmieją się że musiało by mieć zęby i gryźć by się ostało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile takie piwko można spożywać od daty produkcji. Chce sobie zostawiać z każdej partii parę flaszek by za kilka-kilkanaście miesięcy spróbować - ponoć jest lepsze starsze.

Piwo warzone w domu zwykle ma dość długą trwałość. Wszystko zależy od mocy - piwa lekkie, pszeniczne najlepsze są do około 6 miesięcy. Portery, triple mogą być przechowywane znacznie dłużej i tutaj prawdziwe jest wręcz twierdzenie, że im starsze tym lepsze. Generalnie im dłużej piwo jest przechowywane tym robi się bardziej wytrawne, a nie wszystkim to odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje piwo zgłupiało do reszty :) Już 7 doba a ta małpa dalej bulka :) Piana trochę opadła ale trochę jej jeszcze zostało samo bulkanie odbywa się z częstotliwością raz na 3-3.5 minuty. I co ja mam z nim zrobić ? Rozlewać czy czekać kolejny tydzień ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje piwo zgłupiało do reszty :) Już 7 doba a ta małpa dalej bulka :) Piana trochę opadła ale trochę jej jeszcze zostało samo bulkanie odbywa się z częstotliwością raz na 3-3.5 minuty. I co ja mam z nim zrobić ? Rozlewać czy czekać kolejny tydzień ;D

poczekaj aż przestanie "bulkać", niekoniecznie cały tydzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej fermentuje ;) Choć teraz bulkanie słychać 10-12 min, ale dalej i cześć piany jest. Szlak mnie już powoli trafia :)

Troche długo już stoi na burzliwej :), potem piwo może mieć zapach i smak drożdżowy. Z drugiej strony jeśli go teraz zabutelkujesz to piwo może być zbyt nagazowane. Reasumując, moim zdaniem najlepiej bedzie jeśli przelejesz to piwo teraz na cichą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i rozlałem;DDDD Trochę też upiłem;) Wydaje się że jest dosyć mocne ;) W smaku dobre tyle że czuć gorzki posmak, przypuszczam że to przez dużą ilość chmielu - trochę pomyliłem dawki :) I jest bardzo mętne. No nic zobaczymy co się z tego wykluje za 3-4 tygodnie;) Dzisiaj zabieram się za drugą warke jakieś rady ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka tygodnie będzie dobre, goryczka trochę zmaleje.

Może jakieś pszeniczne piwko ? Lubisz?

Hmmm.. Chyba muszę jechać do ck i pobrać próbki ;)

A jak z przechowywaniem butelek. Górna fermentacja więc pewnie w temperaturze pokojowej, w ciemnym miejscu ?? Chyba będę musiał trzymać w pokoju i zastanawiam się czy do jakiegoś kartonu nie wrzucić. Raz że będą tam miały ciemno a dwa że : "Co z oczu to z serca";PP I dla mnie i dla syna;). Na razie trzymam w keltach i w 2l butli z ck i strasznie mu się zapinki podobają. A i jak rozlewałem do butelek to zostawiłem mniej więcej całą szyjkę pustą na gaz, dobrze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowanie piwa w CK odradzam, bo nie wiele ma wspólnego z pszenicznym ;)

Leżakowanie zawsze lepiej przeprowadzać w ciut niższej temperaturze i rzecz jasna, w ciemnym miejscu :) Jak masz jakąś piwniczkę, to będzie idealne miejsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temperaturze pokojowej potrzymaj to piwo z tydzień tak, aby się nagazowało. Póżniej jeśli masz taką możliwość, to przenieś do chłodniejszego pomieszczenia.

Jeśli chodzi o ilość powietrza w butelce, to ja jednak staram się zostawiać jak najmniejszą pustą przestrzeń w butelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Potrzebuje przepis na piwo mocne... około 7% . Czy jest mozliwe wyprodukowanie takiego piwa?? Najlepiej zeby jeszcze posiadało goryczke.... Prosze o przepis .Z góry dziekuje . Pozdrawiam

Trochę za ogólnie zadałeś pytanie. Ciężko Ci pomóc, jeżeli nie wiem, jakie podstawy teoretyczne posiadasz.

Może spróbuj taki zestaw surowców na początek

http://www.browamator.pl//partner_redir.php?uid=1280581&przedm=184119

Wyjdzie Ci całkiem smaczne piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejde w temat, jestem na ukonczeniu 1 brewa, cos mi sie tam nie do konca udalo [osobny watek], ale moze bedzie dobrze, mam pytanie - ktory zestaw byscie polecili mi na 3 warke (wole robic powoli, nie bede pchal sie na razie na piwa na bazie słodów), jako najbardziej udany pod wzgledem smaku z serii 'prawdziwe' (bez podzialu na ciemne, jasne) ???...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może spróbujesz zrobić piwko z ekstraktów z samodzielnym chmieleniem?

Jeśli lubisz pszeniczne to polecam:

http://www.browamator.pl/szczegoly.php?Prawdziwe_Pszeniczne_11Blg-_zestaw_surowcow&przedm=3295377&grupa_p=6&pwd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje przepis na piwo mocne... około 7%. Razem z kumplami chcielismy sobie troche popic. Wazenie własnego browara wychodzi o wiele ekonomiczniej, a przy okazji jest duzo zabawy . Chcielismy wytworzyc dosc godzkie i mocne piwo<koło 7%> w domu.Czy jest mozliwe wyprodukowanie takiego piwa?? Niestety nie posiadam takiego przepisu !! Mógłby mi ktos użyczyc link lub napisac?? Posiadam juz wiekszosc surowców i sprzetu do produkcji?? Prosze bardz o szybka odp bardzo mi na tym zalezty.... Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje przepis na piwo mocne... około 7% . Czy jest mozliwe wyprodukowanie takiego piwa?? Najlepiej zeby jeszcze posiadało goryczke.... Prosze o przepis .Z góry dziekuje . Pozdrawiam

Trochę za ogólnie zadałeś pytanie. Ciężko Ci pomóc' date=' jeżeli nie wiem, jakie podstawy teoretyczne posiadasz.

Może spróbuj taki zestaw surowców na początek

http://www.browamator.pl//partner_redir.php?uid=1280581&przedm=184119

Wyjdzie Ci całkiem smaczne piwo.[/quote']

mam nadzieje ze panu to wyjasni lepiej o co mi chodzi... W tym linku nie moge za duzo istotnych informacji znalesc. oto mój nowy post.... "Potrzebuje przepis na piwo mocne... około 7%. Razem z kumplami chcielismy sobie troche popic. Wazenie własnego browara wychodzi o wiele ekonomiczniej, a przy okazji jest duzo zabawy . Chcielismy wytworzyc dosc godzkie i mocne piwo<koło 7%> w domu.Czy jest mozliwe wyprodukowanie takiego piwa?? Niestety nie posiadam takiego przepisu !! Mógłby mi ktos użyczyc link lub napisac?? Posiadam juz wiekszosc surowców i sprzetu do produkcji?? Prosze bardz o szybka odp bardzo mi na tym zalezty...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz recepturę na piwo około 7%alkoholu :)

http://www.piwo.org/receptury/lager-kozlak/

 

Pytanie Elroya dotyczyło m.in. tego czy chcesz warzyć piwo z brewkita, ekstraktu czy ze słodów. Piszesz, że masz już większość surowców i sprzętu. Napisz jakie to surowce, a my spróbujemy z tego coś wymyśleć :)

 

PS

...proszę nie powtarzaj postów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.