Skocz do zawartości

termometry analogowe z kapilarą


VeryBerry

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Nie widzę podobnego wątku na forum (choć termometry to niekończąca się opowieść), dlatego zakładam nowy temat.

 

Co sądzicie o tego typu rozwiązaniach? Ja jak zobaczyłem ten termometr to pomyślałem że to jest właśnie to czego szukam! Połączenie termometru analogowego z "sondą" w postaci kapilary którą przewodem można umieścić w garze. Łatwy odczyt, łatwość dbania o czystość sprzętu i sterylność. I cena też myślę rewelacyjna 27zł brutto:)

 

Używałem termometru z IKEI i jakoś ciężko mi się nim warzy, po zakupie termometru analogowego mam różnice temperatur między jednym a drugim jakieś 3°C. Ponadto ciągła obawa o zamoczenie sondy (mimo że zabezpieczyłem ją przed zalaniem).

Termometr analogowy wydaje mi się dużo lepszym rozwiązaniem , chociaż kupiłem w drewnianej obudowie (termometr do parzenia wędlin) i po pierwszej warce, na obudowie pojawiły się małe ogniska pleśni (będzie to trzeba teraz wyparzać).

 

LINK:

http://www.apar.pl/a...z-kapilara.html

 

 

ps. Ogólnie firma posiada wiele akcesoriów i przyrządów pomiarowych - można znaleźć coś ciekawego.

Edytowane przez VeryBerry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że nie trzeba aż tak bardzo wyginać całej tej kapilary. Poniżej wersja w miedzianej obudowie skręconej w "sprężynę" - przy tym rozwiązaniu wystarczyło by rozciągać tą sprężynę a termometr mógłby leżeć na pokrywie gara - wyginanie kapilary były by stosunkowo nieduże:

 

http://thermoplus.pl/katalog/termometry/termometry-analogowe/tpm03-2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Apar firma solidna, ale dokładność tego termometru to nie jest +/-2% tylko +/- 2 Kelwiny i to tylko z samej podziałki, dodając pozostałe błędy można przyjąć że będzie to +/- 3 a to raczej dużo .

 

Po kampanii wrześniowej będę porównywał błędy termometrów, dysponuję wzorcowym miernikiem temperatury , będę porównywała termometr z Ikei oraz zwykły cieczowy, dodatkowo może uda mi się wygrzebać jakiś PT1000 itp i zobaczę co wyjdzie.

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i niestety ten typ odpada. Otrzymałem odpowiedź z działu obsługi:

 

"Po zagięciu/zgnieceniu temperatura może być nieprawidłowa.

Nie mamy certyfikatur PZH dopuszczajacego ten produkt do kontaktu z żywnością."

 

To moim zdaniem dyskwalifikuje ten typ termometra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.