Skocz do zawartości

Browar Undeath czyli warzone na uboczu w Bytomiu Odrzańskim


Rekomendowane odpowiedzi

No to poszło na cichą właśnie warka nr 129 Belgian IPA wyszło 21 litrów blg nie zmierzyłem, dostała po 20 gram Citry, Amarillo i Chinooka. Zapach i smak wporzo, daje lekką landrynką ale jest dobrze alkohol umiarkowany trochę estrów i fenoli. W poniedziałek w butelki idzie. Na pierwszym i drugim zdjęciu chmielik w niej ;)

 

No i doczekałem się ardensy też wylazły :D Mam jakąś serię ostatnio z tym wychodzeniem piw z wiadra ;) Zaraz założe Blow Off tube i posprzątam :D Pyrka nieźle... Temperatura niby 18C ale jadą równo.

 

No i na ostatnim zdjęciu rozpiłem sobie ostatnie piwo gdzieś zachowane z warki 84 ESB na Essex Ale, nawet nieźle się trzyma po roku. Trochę przegazowane ale estry i chmiel dalej ładnie czuć, oprócz tego dochodzi lekkie utlenienie i wylazł alkohol w smaku, ale jest całkiem nieźle ;) Piane mam przepiękną w nim czapa jak się patrzy. A właśnie teraz degustuje sobie warkę 58 czyli wędzone Marcowe i też jestem zadowolony, wędzonki już mniej ale jeszcze czuć, w tle przewijają się słodowe nuty, generalnie piwo super, a ma już 1,5 roku ;) Dobrze czasem zostawić takie piwka... ;) Za to nie jestem zadowolony z Marcowego 43 i Tmavego 42, obydwa piwa były zdominowane przez ziemistą nutę, a pachniały mi gotowanymi grzybami... Miały jakąś infekcję widocznie i dopiero po 2 latach się ujawniła. Nie dopiłem ich i poszły w kanał. No to w piątek Polskie Ale, drożdże rozbujane słody pośrutowane ;)

post-3297-0-12587100-1409751847_thumb.jpg

post-3297-0-01250900-1409751852_thumb.jpg

post-3297-0-89919200-1409751857_thumb.jpg

post-3297-0-93149000-1409751861_thumb.jpg

post-3297-0-26202900-1409751875_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy serię Alesów, a na początek:

04.09.2014

warka 133 Polskie Ale (receptura własna)

 

SKŁAD:

  • Optima Pilzneński - 3,6 kg
  • Optima Pale Ale - 0,6 kg
  • Strzegom karmelowy jasny 30 - 0,2 kg
  • Sybilla szyszka własna zerwana z krzaczora ?% 35 g
  • Iunga 10% 30 g
  • Lubelski Select 4,5% 45 g
  • Na cichą: 48 g Iungi i 43 g Lubelski Select
  • Drożdże 1450 Denny's Favorite 50, rozbujane w starterze około 120 ml

Śrutowanie: Z pomocą wiertarki 4,4 kg w parę minut.

 

ZACIERANIE:

woda do zasypu - 12l

15' - 54C pomiar pH 5,3 pH kwasu nie dodaje.

60' - 68-61C

5' - 75C mash out

 

WYSŁADZANIE:

11+11 = około 22 litrów pH wody zbite z 7,4 do 5,3 przez 80% kwas mlekowy 6,5 ml.

 

GOTOWANIE:

FWH Sybilla szyszka 20 g

60' Iunga 5 g

30' Iunga 10 g

15' Sybilla szyszka 15 g

10' Lubelski Select 15 g

5' Lubelski Select 15 g

0' Lubelski Select 15 g i Iunga 15 g

 

Po gotowaniu parametry piwa:

Wyszły 23l o gęstości 11,3 Blg, przy wydajności 65% oraz IBU 27

 

Odczyt z refraktometru: 11,8 Brix

 

Chłodzenie chłodnicą zanurzeniową do 22C w 25 minut około 90 litrów. Dochłodzone w lodówce do 18C.

 

FERMENTACJA:

 

Temperatura zadania drożdży 18C.

Planowana burzliwa:

18 C - 10 dni

18C - Cicha 5 dni z Lubelskim Select i Iungą

 

 

[EDIT]

14.09.2014 zlałem na cichą wyszło 23 l, dodałem 48 g Iungi i 43 Lubelskiego select, generalnie piwo całkiem klarowne i drożdże opadły ładnie na dół, smaku nie spróbowałem, ale aromat ładny piwo miało owocowo- ziołowy :) Zobaczymy jak po chmieleniu na zimno, piwko leci do kega w piątek :D

 

[EDIT]

 

19.09.2014 Zlałem właśnie warkę 133 Polskie Ale do kega 18,5 l i 9*0,5l butelek przy 2,4 blg (5,2 brix przed korektą) no i jestem pozytywnie zaskoczony, Iunga i Lubelski Select dały ciekawy efekt na zimno, lekko ziołowo cytrusowy z lekką żywicznością, niestety czuć też lekką trawiastość, za słabe to piwo na takie eksperymenty... Goryczka też jest mocna, widać dla mojej szyszki muszę zakładać 8 alfa-kwasów ;)

 

DEGUSTACJA:

Piwo wyszło bardzo dobra, niedługo poleci do powtórki jak będzie nowa Iunga. Dała bardzo ona w połączeniu z Lubelskim select aromaty cytrusowo- żywiczne z nutą korzenną. Ogólnie piwo miało być lekkie i wodniste i takie wyszło! Bardzo pijalne z ładną pianą i aromatem z polskich chmieli ;) Mam nadzieje że Iunga 2014 będzie też tak genialna.

 

KOMENTARZ:

- Czas pracy 4,5 h,

- Przyjemne lekkie piwko myśle, że wyjdzie mam nadzieje że denny's się spiszą dobrze jak San Diego super ;) Wszystkie wiadra zapełnione teraz czekamy aż się przefermentuje. Jutro może Whiskey Stouta w butelki zamknę jak będzie czas ;)

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak liczysz IBU skoro nie wiesz ile ma Twoja Sybilla? ;)

Pi razy drzwi przyjąłem 6,5 a.k. do obliczeń ;) A dopiero się okaże ile będzie miała w tym roku sybilla, porównam z plantatorami. W sumie też obliczenia IBU Vami pamiętaj, że są trochę naciągane i poglądowe, tak naprawdę bez laboratorium to nie dowiesz się dokładnie ile masz ;)

 

18C - Cicha 5 dni z Lubuskim Select i Iungą po 20 gram na zimno

?

Hehe fakt błąd ;) Nie zauważyłem tego, tak to jest jak się mieszka w Lubuskim i na co dzień tego województwa używa, pochrzaniło mi się z rozpędu ;) Już zmienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest jak się mieszka w Lubuskim i na co dzień tego województwa używa

a już myślałem, że to z Twojej uprawy jakaś nowa odmiana się znalazła ;):D

 

Jeszcze tak zaawansowany w uprawie chmielu nie jestem, ale kto kto wie :P Za parę lat może jakąś krzyżówkę stworzę i co by mi było lżej z nazewnictwem i pomyłkami nazwę Lubuski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlałem właśnie do butelek warkę 130 Whiskey Stout wyszło 44*0,5l przy 3,2 blg (7,2 brix przed korektą) chyba osiągnąłem to co chciałem piwo jest lekkie, aromat torfu, brak karmeli, delikatna goryczka, zapowiada się naprawdę ciekawie ;) W poniedziałek BIPA pójdzie do butelek. Polskie Ale pięknie fermentuje w 17C.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wspólnie z Wyvernem zlałem warkę nr 129 Belgian IPA wyszło 41*0,5l butelek przy 3,5 blg (9 brix przed korektą) trochę fenoli, lekki alkohol i mega aromat z chmieli na cichą ooooo taaaaaaak ;) O to chodziło, zaczekam aż się ułoży jako tako ale będzie morderca z 18,5 na 3,5 blg zeszło i ma 8% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo zajęło 3 miejsce w XIV KPD w Cieszynie ;)

 

12.09.2014
warka 134 Tripel (receptura własna)

SKŁAD:

  • Optima Pilzneński - 5,3 kg
  • Cukier Kandyzowany 1 kg (przepis na dole)
  • Bruntal - Ekstrakt słodowy jasny - 0,65 kg
  • Sybilla swoja szyszka ak nieznane przyjąłem 7 - 180 g
  • Sybilla granulat 7% 8 g
  • Lubelski Select 4,5% 12 g
  • Drożdże 3522 Belgian Ardenns zbiór nr II po warce Saison.

Śrutowanie: Z pomocą wiertarki 5,3 kg w parę minut.

ZACIERANIE:
woda do zasypu - 17l
60' - 63-61C
20' - 73-71C
5' - 75C mash out

WYSŁADZANIE:
10+10 = około 20 litrów pH wody zbite z 7,4 do 5,4 przez 80% kwas mlekowy 6 ml.


CUKIER KANDYZOWANYY:
1 kg cukru
1 szklanki wody
6 g pożywki DAP
3/4 szklanki wody

Trzy pierwsze pozycje wrzucone do gara, podgrzewane na małym ogniu do temperatury 136C, temperatura uciekła mi do 140 zalałem 3/4 szklanką wody. Kolor wyszedł jak toffi, aromat ładny jak karmel. Ładnie skrystalizowało, dodane do chmielenia po zalaniu wrzątkiem.

GOTOWANIE:
60' Sybilla swoja szyszka 60 g
45' Sybilla swoja szyszka 60 g
30' Sybilla swoja szyszka 60 g
15' Sybilla granulat 8g i Lubelski Select 12 g
10' Cukier Kandyzowany

No i tu jest pies pogrzebany :D Schłodziłem piwo a zapomniałem na śmierć o ekstrakcie! Wyszło to po zmierzeniu blg dopiero po whirpoolu, więc na szybko gar i grzanie ekstraktu (jak się psuje to wszystko i mi wykipiał oczywiście) zlałem brzeczkę do fermentora dodałem ekstrakt ale i tak nie wyszło tyle ile chciałem mam tylko 17,5 blg miałem mieć 18,5 blg no nic... wyszło za to 24 litry :D Wrzuciłem piwo do lodówki do rana będzie się chłodzić i przed 6 zadam drożdże ;)

Po gotowaniu parametry piwa:
Wyszły 24l o gęstości 17,5 Blg, przy wydajności ??% oraz IBU ??(może z 35)

Odczyt z refraktometru: 18 Brix

Chłodzenie chłodnicą zanurzeniową do 24C w 25 minut około 90 litrów. Potem akcja z ekstraktem temperatura skoczyła do 28C, dochłodzone w lodówce do 16C.

FERMENTACJA:

Temperatura zadania drożdży 16C, potrzymane dwie doby w lodówce ;).

Planowana burzliwa:
16 C - 2 dni
20 C - 4 dni
22 C - 7 dni
Cicha - 2 tygodnie

[EDIT]
17.10.2014 zlałem do 44*0,5l butelek przy 3,4 blg (8,6 przed korektą) i znowu powtórka z Dubbla, mocny banan, trochę pieprznych fenoli, do tego lekki goździk, fajny alkohol rozgrzewający, jeszcze trochę pachnie drożdżem ale to się ułoży. Na miesiąc do gazowania się i spróbujemy butelkę ;)

KOMENTARZ:
- Czas pracy 6 h,
- Wyjdzie lżejsze niż miałem zamiar ale u mnie to norma nad pewnymi stylami mam klątwę chyba :D W zeszłym roku też za słabego tripla zrobiłem... Modlę się tylko żeby w Pumpkin Ale nie było infekcji bo się załamię normalnie :D I staremu koniowi zdarza się gapiostwo no nic ;) Jutro powstanie Pszeniczne kolejne jak zleję obecne do butelek.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ... zlałem warkę nr 129 Belgian IPA wyszło 41*0,5l butelek przy 3,5 blg (9 brix przed korektą) trochę fenoli, lekki alkohol i mega aromat z chmieli na cichą ...

 

Krzysztof ... Zlewasz na cichą do butelek?

 

 

Coś wydaje mi się że ostra degustacja była!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13.09.2014

warka 135 Pszeniczne (receptura własna)

 

SKŁAD:

  • Bestmalz Pszeniczny - 2,3 kg
  • Optima Pilzneński - 2 kg
  • Sybilla własna szyszka tylko już wysuszona 7% 32 g
  • Drożdże 3068 Weihenstephan Weizen gęstwa 120 ml, przelane z wiadra do wiadra.

Śrutowanie: Za pomocą wiertarki 4,3 kg w parę minut.

 

ZACIERANIE:

woda do zasypu - 13l

Słody wrzucone 44C -30'

54C-15'

64C-10' Potem 1/3 zacieru odjęta do osobnego gara 10'-72C, 30' gotowania, zwróciłem zacier i troszkę podgrzałem:

72C-15'

5' - 78C

 

WYSŁADZANIE:

10+10 = około 19 litrów pH wody zbite z 7,4 do 5,3 przez 80% kwas mlekowy 6 ml.

 

GOTOWANIE:

60' Sybilla szyszka 20 g

15' Sybilla szyszka 10 g

 

Po gotowaniu parametry piwa:

Wyszły 22,5l o gęstości 11,5 Blg, przy wydajności 63% oraz IBU 18

 

Odczyt z refraktometru: 12 Brix

 

Chłodzenie chłodnicą zanurzeniową do 20C w 25 minut około 90 litrów.

 

FERMENTACJA:

 

Temperatura zadania drożdży 22C, przeniesione do pokoju.

 

Planowana burzliwa:

19 C - 14 dni

 

[EDIT]

27.09.2014 Rano zlałem warkę 135 Pszeniczne wyszło 18,5 l keg oraz 10*0,5l butelek przy 3,5 blg (6,8 brix przed korektą), w smaku banan i goździki, dużo innych owocków, piwko jest w sam raz tak jak pierwsze :)

 

DEGUSTACJA:

Powtórka z poprzedniej warki, z tym że to było serwowane na urodziny z kega... Pszenice to jedne z lepszych piw jakie mi wychodzą, dużo banana i goździka, smak średnio pełny z kwaskowatym finiszem, kolor słomy, mętny z bardzo ładną pianką. Goście bardzo byli zadowoleni z tego piwa ;)

 

Degustacja piwa z depozytu - Kosa (piwo dość stare z 2-3miesiące):

 

Pszeniczne Undeath

 

Piłem na imprezie jako pierwsze ale z tego co pamiętam to:

 

Wygląd: słaba piana, nie lałem z góry ale mimo wszystko coś powinna się pojawić. Może szkło było nie wypłukane po detergentach...

Aromat: goździkowy

Smak: Bardziej bananowy niż goździkowy, mi się podobało. ( albo na odwrót Aromat ze Smakiem :] )

Goryczka: stosunkowo mocna jak na styl ale dzięki temu piwo miało trochę charakteru

 

Odczucie w ustach: brakowało mi gazu, praktycznie zero go było. Poza tym bardzo fajne i pijalne.

 

KOMENTARZ:

- Czas pracy 6 h

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

W trakcie zlałem poprzednią pszenicę z warki 131 do 46*0,5l butelek przy 3,1 blg (6,6 brix przed korektą) dużo goździka, średni banan i lekka guma balonowa... Nagazowanie na 3 v celuje, czekam parę dni i spróbuję piwko.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zlałem na cichą warkę 133 Polskie ale wyszło 23 l, dodałem 48 g Iungi i 43 Lubelskiego select, generalnie piwo całkiem klarowne i drożdże opadły ładnie na dół, smaku nie spróbowałem, ale aromat ładny piwo miało owocowo- ziołowy :) Zobaczymy jak po chmieleniu na zimno, piwko leci do kega w piątek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale tylko sybillą wcześniej efekt średnio zadowalający, zapach miała korzenno-perfumowy dość szybko on się zredukował w butelce, ale eksperyment był udany. Trzeba jednak się oswoić z tym, że Polskie chmiele to nie amerykańce, które są super aromatyczne. Nasze odmiany są o wiele delikatniejsze :) Chmiele w tym piwie to granulat zbiór 2013 (chciałem się go już pozbyć ;) ), jak dorwę tego roczny granulat to myślę, że zrobię serię Single Hopów z nimi ;) Zobaczymy czy to będą Ale czy Lager, ale na pewno chce przetestować samą Iungę, Magnata, Lubelski (normalny lub wersję Select) i być może jeszcze raz sybillę :)

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tez sie zastanawiam nad przetestowaniem chmieli polskich i zrobienie paru singiel hopów, albo raczej SMaSHów

 

:) No tylko trzeba poczekać na chmiel tego roczny świeży... Ploty niosą też, że jakaś nowa (stara) odmiana ma wejść do obiegu.... Ale co będzie to się zobaczy w pod koniec października albo w listopadzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.