Skocz do zawartości

Styl: "Grodziskie", 12 blg.


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

0,5 funta na 10 to 5% a nie 0,5% i to może uda się już wyczuć.

Masz racje miało być 5% a nie 0.5%. A tylko pół funta dlatego że chcę zacząć ostrożnie, żeby nie przesadzić od razu. W moim porterze wędzonym także użyłem tylko pół funta i było go czuć, chociasz to nie jest bardzo dominujący smak tylko część smaków w "tle". A poza tym w najgorszym wypadku jak nie będzie wędzonego czuć, to wtedy mam z tego typowy American Wheat, piwo które ja i moja żona lubimy więc to się i tak wypije.

 

Kurcze, może jednak zacząć od 1 funta wędzonego, tylko że wtedy jestem spowrotem w recepturze nr.1.

 

:P

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, uwarzyłem lekki amerykański pszeniak z 50% 2-row, 45% pszenicznym i 5% wędzonym.

 

Saaz do chmielenia na 20 IBU, drożdże Nottingham, 12 Plato.

 

Zobaczymy co z tego wyjdzie, jak nie będzie czuć smaku wędzonego to będzie to piwo lekkie na ciepłe dni, które wiele razy już uwarzyłem (tylko bez słodu wędzonego).

 

Na razie jest już 2 tygodnie w fermentorach, jak posmakuję to dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, uwarzyłem lekki amerykański pszeniak z 50% 2-row, 45% pszenicznym i 5% wędzonym.

 

Saaz do chmielenia na 20 IBU, drożdże Nottingham, 12 Plato.

 

Zobaczymy co z tego wyjdzie, jak nie będzie czuć smaku wędzonego to będzie to piwo lekkie na ciepłe dni, które wiele razy już uwarzyłem (tylko bez słodu wędzonego).

 

Na razie jest już 2 tygodnie w fermentorach, jak posmakuję to dam znać :(

Ja daje 50% wędzonego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Tak, uwarzyłem lekki amerykański pszeniak z 50% 2-row, 45% pszenicznym i 5% wędzonym.

 

Saaz do chmielenia na 20 IBU, drożdże Nottingham, 12 Plato.

 

Zobaczymy co z tego wyjdzie, jak nie będzie czuć smaku wędzonego to będzie to piwo lekkie na ciepłe dni, które wiele razy już uwarzyłem (tylko bez słodu wędzonego).

 

Na razie jest już 2 tygodnie w fermentorach, jak posmakuję to dam znać :D

I jak wyszło to piwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście rację, charakter wędzony w tym piwie jest niski (właśnie smakuję to piwo), piwo to jest bardziej american wheat niż grodziskie. Teraz, po wyklarowaniu (drożdże Nottingham zabierają dużo czasu na wyklarowanie), teraz to piwo jest w miarę dobre, wcześniej było pitne, ale poniżej przeciętne. Wydaje mi się że to piwo aż się prosi o chmiel Styrian Goldings (razem z Saaz). Może tak jak w Duvel, Styrian na 60 min i Saaz pod koniec. No i oczywiście więcej słodu wędzonego - może dwa razy więcej? Drożdże lepiej bardziej czyste typu Chico. Zdecydowanie to jest "receptura w budowie" - kto wie gdzie mnie ona zawiedzie... :)

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrobiłem Grodzisza 10,5 Blg, na zasypie 50% pszeniczny 50% wędzony Weyermann. Chmielony lubelskim, dość delikatnie. Fermentowałem s-04 w 18stopniach, więc estrów w nim nie ma za dużo. Piwo jest smaczne, pijalne, ale jakby miało za dużo ciała - nie myślałem że kiedyś uznam dziesiątkę za zbyt ekstraktywną, ale w przypadku tego piwa niestety tak już jest.

Następnego Grodzisza zrobię już jak należy - 8blg i słabiej odfermentowujące drożdże. Mocniejszych robił nie będę, chyba że jako ciemne, na zimę, ale to już nijak się ma do oryginalnego stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Więc teraz smakuję Grodziskie, a może raczej Gratzer z 1884 roku, w/g receptury z książki "Radical Brewing". 13.5 Plato (1.057 OG), 5.5% ABV, 44 IBU, 6 oz. chmielu Saaz. Po zakegowaniu dodałem dodatkową uncję saaz "na sucho", czyli razem 7 oz. chmielu saaz, czyli ok. 200g.

Piwo jest dobre, bardzo wędzone, poziom chmielu wysoki. W sumie dobre piwo, zbalansowane, naprawdę ciekawe, nadaje się na konkursy. Na pewno nie jest to "session beer", ale wystarczająco smaczne gdy wypijesz jeden pint.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A co sądzicie o takiej recepturze na Grodzisza, będzie to dobre? ;). Drożdze są inne niż polecane tu S-33, ale zobaczyłem, że maja wyższą temperaturę przez co chyba powinno być lepiej przy aktualnych letnich warunkach (mam temp w szafie "fermentacyjnej" rzędu 22-24st) a swoja drogą jestem ciekaw tych drożdżaków, ktoś coś ktoś o nich kiedyś coś? ;)

 

 

Grodzisz (prawie jak...)

 

Słód pszeniczny Grodziski wędzony dębem - 3 kg

Słód pszeniczny jasny - 1 kg,

Chmiel Saaz (Żatecki) w szyszkach - 100g

Drożdże Workhorse M10 Mangrove Jack's - 10g

 

Zacieranie: 36st - 45 min, 63st - 21 min, 72st - 22 min, mash 76 st

Chmielenie: gotować 90 min / 45g chmielu po 10 min. / 30g po 30 min.

Klarowanie: 7-8g mchu irlandzkiego na 15 minut przed końcem gotowania

 

Fermentacja burzliwa: 3 dni, fermentacja cicha 7 dni. (bez przelewania)

Chmielenie na zimno: 25g chmielu na fermentacji cichej

Eksperymentalnie do 10 butelek 0.5l po 1 szyszce chmielu przy butelkowaniu :-)

 

 

Wdzięczny będę za sugestie ;)

Edytowane przez Browar Piesław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie chęć spróbować na 100% zasypie pszenicy jak w starej recepturze Grodzisza, ostatnio znalazłem zresztą fajne opracowanie i historię tego piwa wraz z modyfikacjami, jakim podlegało przez kilka setek lat, jak ktoś chce, to mogę wrzucić ;). Po ostatnim Grodziu jakie uwarzyłem na pewno często będzie w moim garze, bo smakuje super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.