Skocz do zawartości

Gęstwa po drugiej fermentacji lagera


Endriu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moje pierwsze pytanie na forum: czy gęstwa po drugiej fermentacji lagera (trzytygodniowej) nada się na zrobienie kolejnego lagera czy będzie za słaba?

Sprawa jest pilna, bo jutro z rana zamierzam warzyć, a jak nie to trudno, robię co innego, bo nie mam sklepu na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz tak robiłem i wszystko wg mnie było ok. drożdże zebrałem po cichej fermentacji pilsa (21 dni burzliwej i 11 cichej) i zadałem na drugi dzień do marcowego 12 blg (warka nr 24 w zapiskach) ruszyło po kilkunastu godzinach. Ale mimo wszystko jeśli nie muszę to tak nie robię. Był to taki trochę eksperyment, a w zanadrzu miałem 1 saszetkę drożdży.

Edytowane przez darinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy gęstwa po drugiej fermentacji lagera (trzytygodniowej) nada się na zrobienie kolejnego lagera czy będzie za słaba?
 

 

Jeżeli dobrze rozumiem to fermentacja trwała 3 tygodnie, a po tym czasie zabrałeś piwo z nad drożdży. I jutro (to jest dzisiaj) chcesz użyć tej gęstwy ponownie. Więc, jeżeli gęstwa zebrana została np dzień przed warzeniem to lepszych drożdży nie dostaniesz. Lecz jeżeli gęstwa leżała te 3 tyg w słoiku w lodówce to lepiej ją sobie odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli dobrze rozumiem to fermentacja trwała 3 tygodnie, a po tym czasie zabrałeś piwo z nad drożdży. I jutro (to jest dzisiaj) chcesz użyć tej gęstwy ponownie. Więc, jeżeli gęstwa zebrana została np dzień przed warzeniem to lepszych drożdży nie dostaniesz. Lecz jeżeli gęstwa leżała te 3 tyg w słoiku w lodówce to lepiej ją sobie odpuść.

 

Trwała 3 tygodnie, ale cicha :naughty: 

Do tego pewnie jeszcze burzliwa...

Raczej tego nie widzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.