Skocz do zawartości

Józek warzy - offline


josefik

Rekomendowane odpowiedzi

He he na śrutownik miejsce było już zagrzane dawno

Jedyna koncepcja jaka u mnie wchodzi w grę to rozbudowa w górę.

Przy imprezie padały propozycje żeby np. słód transferować bezpośrednio z silosu umieszczonego nad garażem :)

Ale na razie o tym nie myślę :) . W sumie wszelkie projekty które urodziły się w mojej głowie zrealizowałem przed końcem roku. Zostaje już tylko spokojne oddać się hobby. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie :) , ale pytanie brzmi - Kiedy dobudowujesz następny garaż? :P

Na miejscu Krzyska stawiał bym piętro nad garażem i bunkier pod nim do fermentacji i przechowywania ;) i cała instalacja była by grawitacyjne bez pomp kolejna oszczędność :)

Edytowane przez danol148
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się to jednak zbędną częścią bo silnik daje radę bez ogranicznika przy pełnym zasypie.

Co mnie poniekąd zdziwiło, myślałem że silnik od automatu nie da rady :)

Bo to porządny automat był... :P Jeśli mogę to wlecę jutro lub w sobotę na małe śrutowanie.

Edytowane przez grzechu_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde musiałem to zrobić :okey: bo się zacząłem motać w tym wątku szukając receptur Za jakiś czas zrobię jeszcze spis treści do spisu treści ;)

 

Wstęp, ustawienia kamery, test sterownika Boleckego

receptura stout w78, pszeniczne 79 .......................................... 1

receptura roggenbier 80, porter bałtycki 81, munich helles 83,

stout 84, ocieplenie kega ......................................................... 2

receptura Dortmunder Export 85, Stout "Czarny Klon" 86 ............ 3

receptura witbier 87, weizenbock 88, azot do stoutów ................. 4

receptura tripel 89, Belgian Pale Ale 90,

Belgian Strong Golden Ale 91, weizen 92 ................................... 5

receptura 7 zbóż 93, weizenbock miodowy 94, belgian dubbel 95

cream ale 96, grodziskie 97 ..................................................... 6

receptura kolońskie 98, weizen 99 ............................................ 7

receptura weizen 100, dry stout 101, grodziskie 102 ................... 8

modernizacja browaru- czujniki , komora fermentacyjna

wymiennik, dezynfekcja płukanie instalacji ................................. 9

dezynfekcja płukanie instalacji c.d., ocieplenie kegów .................. 10

receptura dubbel 103, dubbel ignacowy 104, belgian pale ale 105 . 11

receptura blonde 106 .............................................................. 12

receptura trippel 107, witbier 108 ............................................. 13

receptura season 109 .............................................................. 14

receptura belgian GSA 110, belgian DSA 111, belgian pale ale 112,

weizen 113 ............................................................................ 15

receptura dunkelweizen 114, witbier 115 .................................... 17

receptura biere de garde 116, belgian GSA, 117,

oktober fest 118...................................................................... 18

receptura tmave 119 ............................................................... 19

receptura germański pils 120, szkockie ale 121,

wiedeński lager 122, american IPA 123, RIS 124 ......................... 20

receptura pils/zielone ale 125, porter bałtycki 126 ....................... 21

receptura Kölsch 127 ............................................................... 22

receptura wiedeński lager 128 ................................................... 24

receptura 7 zbóż 129 ............................................................... 25

receptura żytnie 130, lager 131 ................................................. 26

receptura koźlak 132 ................................................................ 27

receptura AIPA 133, Zielone Ale, ................................................ 28

receptura dry stout 134 ............................................................ 29

receptura dry stout Czarny klon 135 ........................................... 30

receptura AIPA 136, receptura altbier 137, weizen 138 .................. 31

receptura witbier 139, witbier 140 .............................................. 32

receptura weizen 141, renowacja beczki ..................................... 33

modernizacja browaru - wentylacja, taborety gazowe ................... 34

modernizacja browaru - kotły .................................................... 35

modernizacja browaru - filtrator, wentylacja, mieszadło ................ 36

modernizacja browaru - pompa, taborety gazowe, instalacja .......... 37

modernizacja browaru - regulacja palników gazowych ................... 40

modernizacja browaru - program do rejestracji temp. ................... 45

receptura żurawinowe ale 142 ................................................... 47

inauguracja sezonu :lol::smilies: ........................................................ 50

receptura AIPA 143 , inauguracja c.d. ........................................ 51

receptura pszeniczne 144, pszeniczne 145 .................................. 54

receptura belgian pale ale 146, budowa śrutownika ...................... 55

receptura belgian dark strong ale 147...........................................57

receptura blonde 148..................................................................58

receptura tripel 149 ....................................................................60

receptura belgian speciality ale 150 ..............................................61

receptura belgijskie coś 151..........................................................62

receptura biere de garde 152 ........................................................65

receptura belgian strong ale 153................................................... 66

receptura dsa/gsa 154 ................................................................ 68

receptura aipa warki 155, 156 ..................................................... 70

receptura witbier 157 ..................................................................71

receptura dry stout 158, witbier 159, dry stout 160 ........................ 72

receptura witbier 161 .................................................................. 73

receptura New Zealand IPA 162, receptura weizen 163, witbier 164.....74

receptura belgian pale ale 165...............................................................76

receptura dubel ignacowy 166, pszeniczne 167 ....................................77

receptura unfall blonde 168, witbier 169....................................................78

receptura orval klon 170 ........................................................................80

receptura blonde II 171 ..........................................................................81

receptura blonde return 172, koelsch 173 ...............................................83

receptura altbier 174.................................................................................86

receptura amerykański classic lager 175.................................................... 88

receptura desitka 176..................................................................................90

receptura AIPA 177, IIPA 178 ....................................................................93

receptura blonde IV 179, belgijska IPA (super saison) 180...........................95

receptura belgian dubbel 181, tripel v.2013 182, Pacific IPA 183 ................96

receptura witbier 1,2013 warka 184 ...........................................................97

receptura weizenbock, dunkel weizen 185, witbier v2 186 v3 187 saison 188. 98

receptura witbier 189 ...........................................................................99

receptura saison 190 ...........................................................................100

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi te linki nie kulają, bo mam dopiero 23 stronę tego wątku. Czyli sprawa wygląda inaczej w zależności ile postów się wyświetla.

 

Pozdrawiam

PS Krzysiek, gonisz mnie :P

Edytowane przez pieron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spis treści - rzecz pożyteczna. Proponuję wkleić go do pierwszego postu, bo za chwilę zaczniemy zgrzytać zębami szukając strony ze spisem treści :beer:

eee.... no nie widzisz że przezorny josefik umieścił linka w stopce? toż to jego codzienna praca, aby porządek zachować :beer::):beer:

Edytowane przez polter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miał być robiony dubel ale przewód grzewczy z regulatorem musiałem wykorzystać do innych celów :lol:

Może uda się uwarzyć jutro po uzupełnieniu sprzętu i doprowadzić fermentownie do używalności.

 

20111128267.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miał być robiony dubel ale przewód grzewczy z regulatorem musiałem wykorzystać do innych celów ;)

Może uda się uwarzyć jutro po uzupełnieniu sprzętu i doprowadzić fermentownie do używalności.

 

http://img269.imageshack.us/img269/2149/20111128267.jpg

Gratulacje :lol: znowu jest okazja żeby :lol::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.