Skocz do zawartości

Nie wiem co robić s-33


Peny

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem 18Blg i dodałem s-33 po starterze. Na początku szał jadły że aż fermetor podskakiwał. Po 2 tyg na cichą. Teraz jest 2 tyg na cichej i jest 6,5Blg i nie wiem co robić. Butelkować czy jeszcze czekać. Temp fermentacji ok 17 - 18 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość Nazwa Typ # %/IBU 6,00 kg Pale Ale

0,50 kg Pszeniczny (Optima)

0,30 kg Karmelowy jasny (Optima)

0,10 kg Czekoladowy jasny

20,00 g Centennial [10,20 %] - Gotowanie 60,0

15,00 g Centennial [10,00 %] - Gotowanie 30,0

15,00 g Chinook [13,00 %] - Gotowanie 10,0

12,00 g Amarillo [9,20 %] - Gotowanie 10,0

5,00 g Irish Moss (Gotowaniu 10min )

10,00 g Chinook [13,00 %] - Gotowanie 0,0

SafBrew Ale (DCL/Fermentis #S-33)

 

Zaceiranie 67 przez 60min potem wygrzew przez 10

Taki bezstylowiec z resztek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wysoko, a jakie to piwko? Sprawdzaj poziom cukrów co 12 godzin jak nie zmienia się ze 2-3 doby tu butelkuj bo widać bardziej nie odefermentuje. A jak smak piwka?

 

Dzizus,może niech lepiej sprawdza co godzinę...,przecież na cichej nie spadnie mu blg żeby zauważył to po 12 godz.,co najwyżej infekcję złapie i po zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładuj w butelki, nic się już nie zmieni. Jedyne co Cię może spotkać to przegazowanie za pół roku, nie ma sensu dłuzej trzymac we wiadrze, tylko zwiększa się szansa jakiejś infekcji.

Edytowane przez fidoangel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem autora tematu. Skoro tak lubi kombinować to po co w ogóle pyta o poradę innych, jeśli na sam koniec robi najbardziej idiotyczną rzecz, jaka mogła się tylko trafić. Ja bym jeszcze cukru dosypał żeby US-05 szybciej ruszyły :cool:

 

BTW proponuję założyć "Klub S-33" dla ludzi korzystających z produktów, o których nie mają zielonego pojęcia i brzydzą się czytania. Brać drożdże, które słyną ze słabego odfermentowania i narzekać na zbyt wysokie blg po fermentacji... :ble: Który to już będzie identyczny temat o S-33?

Edytowane przez gwzd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już teraz wiem że zrobiłem źle. Po prostu czytam forum, a tam były już kiedyś takie propozycje. Myślałem że fermentacja stanęła i już. Nie mogę sobie pozwolić na potencjalne granaty tym bardziej że mieszkam w wynajętej kawalerce i wszystko trzymam w mieszkaniu.

Ale jeszcze raz wielkie dzięki za porady i następnym razem wykaże się większa cierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przyznaje się dałem d..y na całej linii. Na razie niech sobie stoi wiadrze i zobaczymy co będzie. Może nawet miesiąc stać jak będzie trzeba mi nie przeszkadza. Teraz nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem i czas zabrać się za następne. Tym razem będąc jednak w potrzebie wykaże się większą cierpliwością i posłucham innych. Jak to się mówi człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega lubi dawać złote rady ;)

Ostatnio często widzę ten sam wpis.

http://www.piwo.org/topic/16744-czy-rozlewac-kozlak/#entry329223

Może ma czujnik elektroniczny wewnątrz fermentora? Naciśnie przycisk i już na jakimś czytniku wyświetla się pomiar :smilies: . Co do tematu, można to jeszcze sklarować, są różne metody. Trochę zawartości zleci na dno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nic nie kombinuj. Potrzymaj jeszcze jakiś tydzień, sprawdź blg (jeśli nie będziesz zaglądał non stop do fermentora, w perspektywie czasu piwo Ci się prędzej utleni, niż zainfekuje). Potem sprawdź za 3 dni. Jeśli blg się nie zmienia - butelkuj. Daj 80% dawki surowca do refermentacji. Po zabutelkowaniu sprawdzaj co tydzień nagazowanie. Piwo raczej do szybkiego wypicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z S-33 jest taki, że są to najtańsze drożdże często dołączane przez sklepy do zestawów a z drugiej strony często wybierane przez początkujących bo są najtańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże słabo schodzą, zostawiają zazwyczaj ekstrakt w granicach 4 plato. Nie charakteryzują się raczej niczym. Po prostu zamieniają brzeczkę w piwo.

Nie widzę również ich w piwach w stylu witbier, weizen, siason itd. Ale do Polisch Ale, myślę że będą pewnie ok. nie wybijają się estrami lub patrząc w drugą stronę czystym profilem.

Ja używam ich przy piwach kwaśnych jako I fermentację z powodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.