Skocz do zawartości

Projekt: PRASA do CYDRU


Hans Klops

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś ochotę na wspólny projekt "prasowy"? Koncepcja zakłada prasę typu ramowego o pojemności roboczej minimum 20-25L w układzie rama + siłownik hydrauliczny (alternatywnie: śruba ściskająca) + kolektor soku. Do uzgodnienia, czy prasa ma być wyposażona w samodzielny stojak, czy ma współpracować z niezależnym stołem. Kto ten chętny... kto się zgłasza...? ;)

 

Dla relaksu - koncepcja alternatywna (serio :)... (...ale tak serio, serio :)))

 

 

 

No, to jak, panowie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 50kg do utarcia ręcznie to powodzenia. Ja mam dobrą sokowirówkę i zrobie to szybciej.

 

A kto Ci każe to robić ręcznie, nie widziałeś robotów kuchennych z tarką do warzyw? Że o maszynce zelmera nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super dzięki za zdjęcia możesz na pw podać jakieś wymiary? mam jabłek z starych odmian dość dużo cydr jest przedni z nich ale troszku przyśpieszyć proces otrzymania soku mnie interesuje zresztą przepędzić to zawsze można :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest w niej coś w rodzaju bijaków, jak w śrutowniku Bąk, przy dużych obrotach będzie robić drobną sieczkę. Widziałem gdzieś, że ludzie wykorzystywali do tego ogrodową rozdrabniaczkę do gałęzi ;-) Też efekt był niezły.

 

Wałek w moim młynku ma około 15cm długości, problem z nim jest taki, że jabłka trzeba wrzucać po 2-3 szt i dociskać do wałka, temat do poprawienia.

 

P.S.

 

Ciekawa konstrukcja:

Edytowane przez panta_rei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie mnie coś interesuje jak w tym linku tylko nie wiem jaki jest mechanizm rozdrabniający w środku

Jest tarcza z nacięciami. Na tym filmie masz w 40s

Hydroprasa balonowa też jest jedną z najlepszych konstrukcji. Wyciskasz do ścianek. Przez co nie zbija się pulpa.

Inne prasy nie umywają się do niej. Jakość soku też jest dużo lepsza. Testowane na winogronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@panta_rei, cieszę się, że przedstawiasz swój młynek. Do tej pory nie znalazłem przykładu młynka DIY który stosuje frez - a dokładnie takie rozwiązanie chodzi mi po głowie... Jak to pracuje - porównując do chyba najbardziej rozpowszechnionego typu wałka, gdzie elementem tnącym są stożkowe łby śrub nierdzewnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają minimalny kąt jak w heblarce, wynika to z tego, że po wycinaniu wodą miały lekką zbieżność powierzchni ciętych. Z wałka, jak najbardziej jestem zadowolony, zasyp muszę dopracować, ale wałek zostanie taki jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.