Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Zamierzam uwarzyć moje pierwsze piwo, i będzie to aipa, skorzystam z przepisu szisziego , aczkolwiek chciałbym zmienic proces chmielenia.Mam po 60g chmieli amarillo,citra oraz cascade i wymyśliłem mniej więcej coś takiego:

Amarillo 30g i Citra 15g na 60'

Amarillo 30g na 30'

Citra 15g na 5'

Cascade 15g na chłodzenie

Citra 30g oraz Cascade 15g na 7 dni cichej

na koniec na 3dni cichej 30g Cascade

co o tym sądzicie?

Edytowane przez Warcisław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darował sobie jakieś dodawanie w 30,czy 15 minucie,to bez sensu kompletnie

to akurat nie jest prawda - w takich stylach jak AIPA chmiel w środku gotowania pomaga

chmielenie w tych okolicach warto odpuścić jak się ma mało chmielu, ale przy 180g można sobie pozwolić

 

można co najwyżej zmniejszyć tą dawkę na 30 minut i przesunąć część tego chmielu na whirpoola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co chcesz uzyskać,jak jakieś owoce tropikalne w postaci multiwitaminy to citra+cascade na zimno,jak bardziej cytrusowo to amarillo,jak dal mnie amarillo jest lepszy,multiwitamina jakaś taka sztuczna dla mnie jest.

 

A tak w ogóle amerykańskie chmiele są do dupy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle amerykańskie chmiele są do dupy :D

Nie próbowałem tam wkładać - zawsze myślałem, że lepiej wrzucać je do brzeczki. Z ciekawości zapytam - jak wrażenia? :D

 

Generalnie to imo szkoda Citry i Amarillo na goryczkę - przydałoby się jeszcze coś innego (jakiś Columbus, czy Magnum/Iunga) - z nich wyciągniesz małym nakładem (20-25g) spore IBU. Warto też wrzucić Amarillo na zimno. Ale to tylko moje zdanie - sam mam już przygotowaną recepturkę na AIPA i pewnie uwarzę za tydzień :) Przepisów tu może być bez liku - trzeba próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle amerykańskie chmiele są do dupy :D

Nie próbowałem tam wkładać - zawsze myślałem, że lepiej wrzucać je do brzeczki. Z ciekawości zapytam - jak wrażenia? :D

Jak jesteś tak ciekaw wraź sobie, to zapewne subiektywne odczucie ;).

Wolę się opierać na opinii bardziej doświadczonych kolegów, toteż pytam :D Być może szkoda dupy i zachodu.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak? i na co? może pominąć chmielenie pomiędzy 30 a 0'.

Daje taką pełniejszą chmielowość w piwie. Jakiś czas temu przeanalizowałem własne notatki i mi wyszło, że AIPA chmielone w środku generalnie bardziej mi smakowały. Tak jak zazwyczaj podkreślam w wątkach o chmieleniu AIPA, nie jest to chmielenie "ekonomiczne". Jeśli ktoś ma niewiele chmielu to lepiej sobie to odpuścić i chmielić "ekonomiczne", czyli skupić się na goryczce i aromacie. Jak ktoś może sobie pozwolić na więcej, to sypnięcie tych 20 czy 40g w środku gotowania nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmielenie w środku daje dużo smaku chmielowego. I taki smak chmielowy jest dużo fajniejszy niż goryczka. Zauważyłem że o bezsensowności chmielenia pomiędzy 60 a 15 minut głównie początkujący piszą, polecam eksperyment. Zróbcie piwo chmielone jedną dawką chmielu tylko w 30 minucie, a później się wypowiadajcie. Ja robiłem APA gdzie wrzucałem 7g chmielu co 5 minut, gotując godzinę. Wyszło tak chmielowe w smaku że jeszcze tak owocowego piwa nie piłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmielenie w środku daje dużo smaku chmielowego.

Czy ten środek to faktycznie środek, czyli dla gotowania 60' chmielić na 30'? A może lepiej np. na 20'?

Pytam, bo będę w najbliższym czasie robił AIPA, a właśnie zależy mi na uzyskaniu dużej ilości posmaków żywicznych z Simcoe - z tego, co piszecie, to myślę, że właśnie takie chmielenie mogłoby to umożliwić (bo chyba aromat tego smaku całkowicie nie przykryje?).

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy lepiej na 30 czy 20, to już raczej sztuki magiczne. :)

Myślę, że akurat magii to tu za grosz nie ma - toż to czysta chemia i fizyka :) Miałem nadzieje, że koledzy podzielą się informacją przy jakim czasie uzyskiwali lepsze (subiektywnie) efekty.

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby ktoś się pokusił o warzenie równolegle dwóch warek gdzie wszystko jest identyczne i tylko jedna porcja chmielu jest wrzucana 10 minut wcześniej lub później. Obawiam się, że różnice będą na tyle subtelne, że bez takiego eksperymentu to się niewiele dowiesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej,że wystarczy trochę wyższa temperatura fermentacji i wychodzi kompletnie inne piwo.

Oczywiście, natomiast nie ma to kompletnie nic wspólnego z "optymalnym czasem chmielenia na smak" :) Równie nieprawdziwe byłoby powiedzienie "chmiel jak chcesz, zacieraj jak chcesz, bo i tak tylko fermentacja jest istotna".

 

Wiedząc, że mam opanowaną fermentację w stabilnych warunkach i niskiej temperaturze oraz optymalną ilością drożdży, teraz próbuję maksymalizować zyski z innych procesów podczas robienia piwa - jednym z nich jest właśnie chmielenie. Pytania zadaje po prostu po to, aby się dowiedzieć jak w takim aromatycznym piwie jak AIPA mam chmielić, aby żywiczne posmaki z Simcoe były wyczuwalne w smaku, a nie po to, żeby robić off-topic i rozmawiać o fermentacji.

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym się dowiedzieć jak wydobyć z tego chmielu jakiekolwiek walory zapachowe (próbowałem ze 4 razy,na różnych rocznikach),z marynki da się więcej wycisnąć.

 

No i przy okazji chciałbym się dowiedzieć jak wy definiujecie smak chmielowy, jak dla mnie jest ewidentnie gorzki,reszta to zapach który można oczywiście w ustach odbierać jak smak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.