Skocz do zawartości

Bardzo niskie blg zacieru


Phil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie robię pszeniczniaka. Nie jest to moje pierwsze piwo, niestety dzisiaj powierzyłem pierwszy etap koledze :) Sprawa wygląda tak: na 17l wody dał 3kg pszenicy, 2kg pilzeńskiego oraz 500g municha. Warka robiona na 24l. Po wysłodzeniu na 27l blg jakie się ukazało to ... 6. Wydaje mi się to podejrzanie mało. Jest jakiś sposób żeby je podbić? Może ekstrakt słodowy do gotowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pomiar blg to dokonałem go ja i jest prawidłowy

 

Kontrolne pytanie - co pokazuje spławik w czystej wodzie? Może skala się przesunęła i wszystko jest jak ma być.

 

Jest na 0, zawsze kontroluje przed pomiarem.

 

Nie wiem co chłopak zrobił, czasy były takie:

55 stopni - 15min

64 - 60 min

72 - 10min

78 i wysładzanie

 

Słody powinny być ok, warzyłem tydzień temu z tej samej partii i było dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu był mój błąd, dodałem słody na ilość 24l tak więc blg sprawdziłem dopiero kiedy wysładzanie było w strefie "do odparowania". Tak więc zakładam, że to blg odrobinę podskoczy po gotowaniu. Podbiłem trochę ekstraktem zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :) Tylko zawsze mierzyłem próbki podczas wysładzania/zaraz po gotowaniu nie wystudzone i wskazywały blg jakie chciałem osiągnąć ... jeśli było to przekłamane w dół tzn. że moje ostatnie warki ALE były mocne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :) Tylko zawsze mierzyłem próbki podczas wysładzania/zaraz po gotowaniu nie wystudzone i wskazywały blg jakie chciałem osiągnąć ... jeśli było to przekłamane w dół tzn. że moje ostatnie warki ALE były mocne :)

 

lub próbka którą pobierałeś zdąrzyła się odpowiednio schłodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wczoraj warzyłem Weizena, wg. zasypu:

 

Pszeniczny - 2,5kg

Pilzneński - 1,5kg

Monachijski - 0,3kg

Karmelowy 30 - 0,2kg

 

Słody nie były świerze, chyba jakoś z zimy. Dodatkowo chyba pochodziły z tej trefnej partii o słabej wydajności, bo ostatnich kilka warek wyszło poniżej założeń. Dodatkowo nieco się zagapiłem i wysłodziłem 1,5L za dużo. Efektem jest brzeczka o ekstrakcie 10 BLG. Rozważam zakup ekstraktu http://www.gozdawa.o...uperjasny-suchy , sterylne odebranie litra fermentującej brzeczki, zagotowanie z ekstraktem i wrócenie tego do wiaderka (jak najszybciej albo na pseudo cichą, tego jeszcze nie wiem). Do tych 11 BLG przydałoby się podbić ekstrakt, żeby piwo nie było wodniste.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.