Skocz do zawartości

09-11.08.2013 - II Zlot piwowarów domowych i rzemieślniczych w Dolnie Baryczy


jacer

Rekomendowane odpowiedzi

Festiwale festiwalami, konkursy konkursami ale trzeba w końcu odpocząć z dala od zgiełku. W ciszy i pięknych okolicznościach.

 

Zapraszam w drugi weekend sierpnia na II zlot piwowarów w Dolinie Baryczy. W tym roku zapraszamy także przedstawicieli browarów rzemieślniczych w celu jeszcze większej integracji i aby nie zapomnieli skąd ich korzenie ;):D

 

Zaczynamy w piątek wieczorkiem zapoznawczym w Famie. Lokal posiada 12 kranów więc coś tam zawsze fajnego jest. :) Oczywiście bez szaleństw, bo w sobotę rano wyruszamy na aktywny wypoczynek. Tak jak w tamtym roku są dwie opcje: spływ kajakowy i wycieczka rowerowa. W tym roku wody nie powinno zabraknąć więc robimy dłuższą trasę z Potaszni do Milicza. Nawet gdyby poziom był niski to i tak ją robimy. :) Trasa rowerowa ma około 40km, tyle zrobiliśmy w tamtym roku, chyba że licznik Przema przekłamuje. ;)

 

Po wycieczkach chwila przerwy na odświeżenie się i przebranie. Po czym za pomocą autobusu udajemy się do tancbudy koło Browaru Nepomucen w Szkaradowie.

Serwowany będzie sum w warzywach pieczony w całości w piecu chlebowym oraz pörkölt z karpia oraz inne smakołyki: słynny już smalec, kaszaneczka itd. Popijamy oczywiście swoim piwem.

Na miejsce zakwaterowania odwozić będzie bus osobowy.

 

Więcej szczegółów niebawem.

Chętni proszeni są o wpisywanie się podaniem opcji wycieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wstępnie jestem chętny, ale ostateczną wersję wybiorę jak pojawi się więcej szczegółów oraz przedyskutuję sprawę z narzeczoną.

 

powiedz własne piwo wchodzi w grę tylko w butelkach czy też w kegach? (mogę przywieźć nalewak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kegi oczywiście mogą być

to rozumiem że jak zabierać to od razu co najmniej 2 ;) a powiedz będzie możliwość pożyczenia rowerów czy trzeba właśnie przywieźć?

 

Wiktor od razu Ci powiem że opcja kajakowa zdaje się być dużo atrakcyjniejsza ;)

Chyba że kajak z kegeratorem Cie nie jara :P

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiktor od razu Ci powiem że opcja kajakowa zdaje się być dużo atrakcyjniejsza ;)

Chyba że kajak z kegeratorem Cie nie jara :P

 

Wiktor, to ja Ci podpowiem, że to taka wodna wersja "pokoju samobójców", który był w Strzegomiu ;)

 

Ja się zapisuję z rowerem, tak jak rok temu. Mąż się zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz najważniejsza czyli noclegi. :) Tak jak w zeszłym roku rezerwacja we własnym zakresie co by nie komplikować. Poniżej lista obiektów.

Od zeszłego trochę doszło nowych miejsc.

 

Hotel Kaskada: http://www.hotel-kaskada.pl/

Ceglany Dom: http://www.ceglanydom.eu/?page_id=2 Koruszka znajduje się 3km od Milicza, w lesie. Bardzo fajne miejsce. Można iść drogą przez las albo zamówić taryfę, myślę, że będzie kosztować ok. 15zł. Być może Darek lub Ania (właściciele) też by podwieźli o rozsądnej porze. Tą lokalizację warto szybciej zarezerwować.

Pokoje Gościnne: http://www.reges.pl/milicz.htm

Widmar: http://www.reges.pl/widmar.htm

Agroturystyka Karłów http://barycz.pl/index_turystyka.php?dzial=8&kat=26&art=81

 

Jak widać hotele mają do wypożyczenia rowery.

 

Koszt kajaku to 35zł na dwie osoby czyli po 17,50zł. Do tego dowóz, kwotę podzielimy przez ilość chętnych.

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wstępnie jestem chętny, ale ostateczną wersję wybiorę jak pojawi się więcej szczegółów

Witam, ja również wstępnie jestem chętny. Tym bardziej że nie mam daleko i tak jak napisał Wiktor czekam na dalsze informacje.

 

Napiszcie jakie informacje Was interesują, bo dla mnie pewne sprawy mogą być oczywiste i umknąć.

 

Koszt przemieszczania się autobusem będzie zależeć od ilości chętnych, czyli im więcej tym taniej, w tamtym roku było to coś koło 5zł za kurs.

Podobnie z imprezą w Szkaradowie.

cena suma: 19zł/kg, karp 14zł/kg ilość dostosujemy tak aby każdy spokojnie zjadł obiad, na późny wieczór będzie coś mięsnego: świerzonka, kaszanka itp.

 

Na zachętę dla niezdecydowanych zdjęcia z zeszłego roku: http://www.piwo.org/...olinie-baryczy/

 

Listę zamkniemy ok. 2 tyg przed imprezą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wiktor +1?

2. Wajcha+1?

3. Marusia + slavoy(?) - rower

4. Bartek Napieraj (AleBrowar) + żona - kajak

5. uups + żonka - kajak

6. Kuli + żona - kajak

7. Ewa + Maciej - kajak

8. Crosis + 3 (kajaki)

Edytowane przez crosis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kajak? jaki rower?

Szyframi jakimiś piszecie...

 

Tak jak w tamtym roku są dwie opcje: spływ kajakowy i wycieczka rowerowa. W tym roku wody nie powinno zabraknąć więc robimy dłuższą trasę z Potaszni do Milicza. Nawet gdyby poziom był niski to i tak ją robimy. :) Trasa rowerowa ma około 40km, tyle zrobiliśmy w tamtym roku, chyba że licznik Przema przekłamuje.

 

są dwie opcje, a uczestnicy wybierają czym chcą przemierzać Dolinę Baryczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się w sumie chciał dowiedzieć jak będzie ze startem spływu w sobotę, gdzie spotkanie itd, bo w piątek nie dojedziemy. Zaczniemy w sobotę od spływu + nocleg z soboty na niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kajak? jaki rower?

Szyframi jakimiś piszecie...

 

Spływ wygląda tak.

 

 

Ja bym się w sumie chciał dowiedzieć jak będzie ze startem spływu w sobotę, gdzie spotkanie itd, bo w piątek nie dojedziemy. Zaczniemy w sobotę od spływu + nocleg z soboty na niedzielę.

 

Start godz. 09:30-10:00 z parkingu przy restauracji Parkowa.

post-147-0-53442900-1371655671_thumb.jpg

post-147-0-98991600-1371655675_thumb.jpg

post-147-0-75307300-1371655679_thumb.jpg

post-147-0-62206200-1371655687_thumb.jpg

post-147-0-06719800-1371655694_thumb.jpg

post-147-0-70721500-1371655713_thumb.jpg

post-147-0-92641700-1371655716_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wiktor +1?

2. Wajcha+1?

3. Marusia + slavoy(?) - rower

4. Bartek Napieraj (AleBrowar) + żona - kajak

5. uups + żonka - kajak

6. Kuli + żona - kajak

7. Ewa + Maciej - kajak

8. Crosis + 3 (kajaki)

 

To i ja się dopisuję:

 

9. Qxa + żona + córka (3,5 roku - strasznie rozrywkowa, na pewno umili wyjazd i zabawę) - kajak (dodatkowe osoby z mojej strony się zastanawiają)

 

Kto gdzie będzie stacjonował (chodzi o noclegi)? Ile kegów trzeba zabrać ze sobą i czy jakiś dodatkowy zestaw do wyszynku będzie wskazany, czy starczy to co będzie na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wiktor +1?

2. Wajcha+1?

3. Marusia + slavoy(?) - rower

4. Bartek Napieraj (AleBrowar) + żona - kajak

5. uups + żonka - kajak

6. Kuli + żona - kajak

7. Ewa + Maciej - kajak

8. Crosis + 3 (kajaki)

9. Qxa + żona + córka (3,5 roku - strasznie rozrywkowa, na pewno umili wyjazd i zabawę) - kajak (dodatkowe osoby z mojej strony się zastanawiają)

10. Bzdzionek + żona - rower, koszulka rozmiar L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.