Skocz do zawartości

  • Zaloguj się lub zarejestruj poprzez Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
  • Rejestracja
  •  
  • BeerTalk  0Zaprzyjaźnione witryny
Znajdź nas na FacebookuNowości ze świata piwa i piwowarstwa


Wspólne warzenie piwa w Siedlcach 26.04.2014

kwi 17 2014 18:00 | ponury fermentaThor w Piwowarstwo domowe

Siedlecka Loża Piwowarów Domowych ma zaszczyt zaprosić na kolejne piwne wydarzenie w przesławnym mieście Siedlce. Tym razem będzie to wspólne warzenie piwa.

Na wspólne warzenie piwa zapraszamy wszystkich, którzy lubią piwo - zarówno wyrobionych piwowarów, jak i osoby jeszcze z tą sztuką niezapoznane. Pokażemy, jak zrobić piwo w domu, wyjaśnimy procesy, które w piwie zachodzą, opowiemy trochę o tym, jak piwo warzy się w browarach. Nie zabraknie oczywiście elementów integracyjnych, przy przysłowiowym kufelku. Atmosfera, jak zwykle u nas, otwarta i serdeczna.

Przeczytaj historię    6 komentarzy   

Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie

kwi 16 2014 12:09 | elroy w Wydarzenia

Po raz 11 we Wrocławiu w drugą sobotę maja spotkają się piwowarzy domowi z całej Polski. Warsztaty wiele razy zmieniały swoją lokalizację, a obecnie z powodu powiązania z Festiwalem Dobrego Piwa, który je obrósł jak bluszcz (ale w pozytywnym tej rośliny znaczeniu) przenosimy się do Promenady Stadionu Miejskiego we Wrocławiu.
Podczas Warsztatów odbędą się wykłady specjalistyczne dla piwowarów dotyczące wody i chmielu w browarze (zapisy już zamknięte), ale również wykłady otwarte dla mniej zaawansowanych (słód, chmiel, drożdże - szczegóły wkrótce na naszej stronie www.wrowar.pl) oraz tradycyjnie pokazy warzenia piwa, które przez 3 dni będą prowadzone przez Twój Browar.

Tradycyjnie odbędzie się też Konkurs Piw Domowych, w tym roku aż w 4 kategoriach, w którym główną nagrodą będzie uwarzenie piwa w Browarze Widawa. Konkurs się rozrósł dzięki Wrocławskiej Inicjatywie Piwowarskiej, która przejęła go w większości na swoje barki odciążając niżej podpisaną.
W sobotę piwowarzy spotkają się we własnym gronie (około 100 osób) w specjalnie wydzielonym fragmencie Promenady. Każdy piwowar, który zadeklarował, że przyjedzie na spotkanie i przywiezie swoje piwo otrzyma jak zwykle Okolicznościową Koszulkę Warsztatową :-) Do zobaczenia już wkrótce!
Marusia

Przeczytaj historię    0 komentarzy   

8 Konkurs Piwowarów Domowych "Prawie jak Grodzisz"

kwi 12 2014 23:26 | josefik w Konkursy piwowarskie

Zapraszamy do udziału w Konkursie na najlepsze Piwo Grodziskie.

Przeczytaj historię    0 komentarzy   

Nagrody w I Krakowskim KPD

kwi 09 2014 10:38 | goral89 w Piwowarstwo domowe

Nagrodą główną dla każdego stylu jest warzenie zwycięskiej receptury w browarze regionalnym Pilsweiser oraz udział w zyskach ze sprzedaży w wysokości 5 groszy netto od butelki dla najlepszego piwa konkursu. Za zwycięstwo w danej kategorii 2,5 grosza ne...

Przeczytaj historię    2 komentarzy   

II Edycja Krakowskich Warsztatów Piwowarskich

mar 26 2014 22:16 | goral89 w Piwowarstwo domowe

Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych oraz House of Beer zapraszają na II edycję Krakowskich Warsztatów Piwowarskich, które odbędą się w niedzielę 6 kwietnia o godzinie 15 w piwnicy pubu House of Beer. Warsztaty są darmowe bez wcześniejszych specja...

Przeczytaj historię    0 komentarzy   

Piwowary - Targi Piw Regionalnych - Łódź, 28-29.03.14

mar 24 2014 22:56 | elroy w Wydarzenia

180 rodzajów piw z Polski, Litwy, Niemiec, Czech i Belgii będzie można spróbować podczas pierwszych w Polsce Targów Piw Regionalnych PIWOWARY. Wydarzenie dające możliwość poznania stylów piwnych oraz zdobycia dodatkowej wiedzy o tradycjach piwnych, odbędzie się w dniach  28 -29 marca w Łodzi.

Odwiedzający targi dowiedzą się w jaki sposób warzy się piwo, jakie są różnice między piwami podawanymi z nalewaka, a serwowanymi z butelki, jak w domowych warunkach samemu przygotować napój.  Eksperci opowiedzą o różnych rodzajach piwa, podzielą się wiedzą dotyczącą degustacji i jego właściwości zdrowotnych.

Podczas targów odbędą się pokazy gotowania potraw na bazie piwa z możliwością ich smakowania oraz prezentacje szlaków turystycznych związanych z piwowarstwem. Swoją ofertę na targach zaprezentują znane browary regionalne w Polsce.
Zapraszamy do Łodzi na prezentacje, degustacje i spotkania z muzyką przy dobrym piwie do hali EXPO przy ul. Stefanowskiego 30 w dniach 28 – 29.03. br. w godz. 11.00 – 21.00.

Załączona grafika: PIWOWARY_grafika.jpg


Lista wystawców:

Przeczytaj historię    2 komentarzy   

ŁOTr nowy tytuł Łódzkiego Konkursu Piw domowych

mar 18 2014 18:43 | piwoszarnia w Konkursy piwowarskie

Zwycięzca Pierwszego Łódzkiego Konkursu Piw domowych, tj. piwowar, którego piwo uzyska tytuł ŁOTr wyraża zgodę na udzielenie licencji wykorzystania swojej receptury przez kontraktowy Browar Piwoteka w celu uwarzenia piwa w ustalonym wcześniej, dogodnym dla obu stron terminie i wprowadzenia do obrotu jako ŁOTr Zwycięzca konkursu udziela zgody na wykorzystanie swojego wizerunku t.j. imię i nazwisko w celu promowania konkursu i uwarzonego piwa.

ŁOTr - Łódzki Oddział Terenowy

Załączona grafika: logo_konkurs_mini.jpg
Załączony plik  Regulamin I Łódzkiego Konkursu Piw Domowych v3 (3).pdf   106,36 KB   244 Ilość pobrań


Przeczytaj historię    4 komentarzy   

II Konkurs Etykiet Piwnych

mar 17 2014 16:22 | bottlabel w Konkursy piwowarskie

Bottlabel | etykiety na butelki wraz z V Wrocławskim Festiwalem Dobrego Piwa ogłaszają konkurs organizowany specjalnie dla wszystkich miłośników piwa, kultury piwnej i dobrego designu. Warzysz piwo? Projektujesz własne etykiety? Znalazłeś swój sposób...

Przeczytaj historię    5 komentarzy   

Łódzki Konkurs Piw domowych

mar 10 2014 16:51 | piwoszarnia w Konkursy piwowarskie

Na laureatów I Łódzkiego Konkursu Piw Domowych czekać będą dyplomy oraz nagrody ufundowane przez sponsorów. Szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się poniżej.
Zachęcamy wszystkich do warzenia piw konkursowych oraz udziału w konkursie, który odbędzie się zgodnie z wytycznymi PSPD. W jury zasiądą doświadczeni, certyfikowani sędziowie a każdy z uczestników konkursu otrzyma metryczkę z opisem swojego piwa

Termin i miejsce

Konkurs odbędzie się w Łodzi, 06.04.2014
Miejsce: Pub Piwoteka ul. 6 sierpnia 1/3, 90-606 Łódź
Eliminacje: 05.04.2014 godzina 10:00, Wyniki: 06.04.2014 godzina 18:00
Piwo zgłaszane do ŁKPD należy dostarczyć razem z Formularzem Zgłoszeniowym do Sklep Piwoteka, (ul. 6 sierpnia 1/3, 90-606 Łódź) w dniach od 17 do 30 marca 2014 r. w ilości 3 butelek o poj. 500 ml lub 4 butelek o poj. ok. 330 ml w danym stylu.

Organizator

Łódzki Oddział Terenowy PSPD
Pytanie odnośnie konkursu prosimy kierować na adres email: lodzki@pspd.org.pl

Załączona grafika: LKPD_PLAKAT.jpg

Przeczytaj historię    2 komentarzy   

II Karpacki Konkurs Piw Domowych

mar 10 2014 10:04 | WiHuRa w Piwowarstwo domowe

Karpacki Oddział Terenowy PSPD zaprasza wszystkich piwowarów domowych do uczestnictwa w II Karpackim Konkursie Piw Domowych. W II edycji konkursu zostały ogłoszone następujące kategorie:
  • Brown Porter (kategoria 12A wg BJCP i przewodnika po stylach PSPD)
  • Dortmunder Export (kategoria 01E wg BJCP i przewodnika po stylach PSPD)
Konkurs odbędzie się w Rzeszowie, 29.03.2014, w Starym Browarze Rzeszowskim.

Przeczytaj historię    0 komentarzy