Skocz do zawartości

  • Log In with Google      Logowanie »   
  • Rejestracja
  •  

 

 Zaprzyjaźnione witryny


Znajdź nas na Facebooku


Wydarzenia


Łódzkie Warsztaty Piwowarskie 03-05.06.2016

14 maj 2016 17:58 | piwoszarnia w Wydarzenia

Miło nam poinformować że nasza firma Piwoszarnia organizuje w łodzi Łódzkie Warsztaty Piwowarskie, które odbęda się podczas Łódzkiego Festiwalu Piwa - Arturówek 03-05.06.2016r.


Przeczytaj historię    1 komentarzy   

Piwne Historie FDP – konkurs fotograficzny

04 maj 2016 12:14 | syja77 w Wydarzenia

UWAGA! Konkurs fotograficzny! Wrocławska Inicjatywa Piwowarska wraz z Wrocławskim Festiwalem Dobrego Piwa i Wrocławskimi Warsztatami Piwowarskimi gorąco zachęcają do udziału. Czekają atrakcyjne nagrody.
Nadsyłanie zdjęć tylko do 20 maja - zatem bierzcie się do przeszukiwania swoich archiwów


Przeczytaj historię    1 komentarzy   

Smaki Belgii w Warszawie - Belgian Days 2015

31 paź 2015 17:46 | elroy w Wydarzenia

C'est bon à s'en lécher les doigts – (tłum. takie dobre, że palce lizać) tak o belgijskich specjałach będą mogli powiedzieć uczestnicy kulinarnych wieczorów odbywających się w ramach 17. Dni Belgijskich. Piwo, czekolada i małże z frytkami zachwycą swoim smakiem nawet najbardziej wymagających. Organizatorem wydarzenia jest Belgijska Izba Gospodarcza.
Piwo i czekolada w wielu odsłonach

Piwo i czekolada w wielu odsłonach
Czekolada i piwo to produkty, które w Belgii są niemal przedmiotem kultu. W tym kraju można znaleźć ponad 800 gatunków piwa, do produkcji którego stosowane są 4 różne metody fermentacyjne, a każda z nich prowadzona jest, dzięki innemu rodzajowi drożdży. Około 2 milionów kilolitrów złotego trunku wytwarzanego każdego roku plasuje Belgię na 8. miejscu w Europie i na 20. na świecie wśród producentów piw. Kolejnym przysmakiem, z którego słynie ten kraj jest czekolada. Jej historia związana jest z synem belgijskiego aptekarza Jeanem Neuhausem, który wynalazł pralinki, szukając lekarstwa na biegunkę. Dzisiaj prawie każde miasto w Belgii szczyci się własnymi przepisami na czekoladowe specjały, których rocznie produkuje się nawet do 220 ton. Tajemnicę warzenia złotego trunku oraz recepturę tworzenia czekoladowych słodkości mogli poznać uczestnicy „Wieczoru Belgijskiego Piwa i Czekolady” organizowanego w Restauracji Batida w ramach 17. Dni Belgijskich.


Załączona grafika: 1.jpg Załączona grafika: 2.jpg Załączona grafika: 3.jpg

Małże i Frytki z Belgijskim Szefem Kuchni
Moules et fritest, czyli małże z frytkami to tradycyjne danie Belgów. Jak utrzymują Belgowie, to właśnie ich rodacy - walońscy rybacy wymyślili ziemniaczany specjał, gdy po nieudanym połowie skroili ziemniaki i usmażyli je na łoju wołowym. Z czasem frytki zaczęto łączyć z owocami morza, tworząc w ten sposób danie, które obecnie podbija kulinarne gusta nawet najbardziej wymagających smakoszy. Kwintesencji belgijskiej kuchni będą mogli skosztować goście wieczoru „Małże i frytki z belgijskim szefem kuchni” (5 listopada) w Restauracji Batida (ul. Marszałkowska 53, Warszawa).

Więcej informacji znajdziecie na http://www.belgium.pl/

Załączony plik  Smaki Belgii w Warszawie_informacja prasowa.doc   216,5 KB   452 Ilość pobrań


Przeczytaj historię    26 komentarzy   

Beerweek Festival 02 25-27.09.2015 - zaproszenie!

17 wrz 2015 18:43 | elroy w Wydarzenia

Beerweek Festival 02

Święto piwa rzemieślniczego


W ostatni weekend września na terenie krakowskiej Fabryki odbędzie się Beerweek Festival 02, czyli trzydniowa impreza dedykowana miłośnikom dobrego piwa.

Beerweek Festival 02 to druga edycja przeglądu sceny piwa rzemieślniczego w Polsce. Olbrzymi sukces pierwszej edycji, zmotywował organizatorów do przygotowania następnego wydarzenia.


Już 25 września rozpocznie się trzydniowe święto piwa rzemieślniczego, a fanom dobrego piwa zostanie udostępnione ponad 3000 m2 terenu festiwalu. Komfortowe warunki sprzyjają konsumpcji, a będzie co kosztować. Więcej niż 200 różnych piw z ponad 30 browarów poleje się z co najmniej 100 kranów.


20 Wystawców z przyjemnością udzieli informacji o każdym produkcie swojego asortymentu, a pogłębienie umożliwią wykłady towarzyszące imprezie. Siły na przyswajanie wiedzy może zapewnić jedzenie, które dostarczy 8 najlepszych foodtrucków.


Załączona grafika: Plan_beerweek105.jpg Załączona grafika: Beerweek_festival_infografika.jpg Załączona grafika: Beerweek_II_poster_web.jpg


Beerweek Festival 02 czerpie z najlepszych tradycji pierwszej edycji, którymi było festiwalowe piwo uwarzone specjalnie na tę okazję i wyjątkowe szkło pozwalające ujawnić wszystkie aromaty szlachetnego trunku.


Na stronie wydarzenia na Facebooku organizatorzy zdradzają sukcesywnie coraz więcej szczegółów. Z pewnością warto tam zajrzeć.

https://www.facebook...42653229249099/


Program:


Przeczytaj historię    18 komentarzy   

Wycieczka Browar Staropolski i Słodownia Strzegom

14 wrz 2015 21:44 | piwoszarnia w Wydarzenia

Miło nam poinformować że firma Piwoszarnia Marcin Owczarek organizuje wycieczkę dla każdego kto jest zainteresowany zobaczyć jak warzy się piwo w legendarnym Browarze Staropolskim z 1892r. w Zduńskiej Woli oraz zobaczyć proces wytwarzania słodu piwowarskiego w Słodowni Strzegom.


Przeczytaj historię    9 komentarzy   

Liga Mistrzów Fermentum Mobile

10 wrz 2015 17:27 | elroy w Wydarzenia

Gdański producent płynnych drożdży piwowarskich uruchomił projekt o nazwie Liga Mistrzów Fermentum Mobile. Akcja jest skierowana do wszystkich użytkowników drożdży płynnych tej marki biorących udział w konkurach piw domowych w okresie od września 2015 do czerwca 2016.

Główną nagrodą w konkursie jest roczny zapas drożdży Fermentum Mobile. Organizator już dziś jednak zapowiada dodatkowe ciekawe nagrody. Wśród nich może znaleźć się nawet uwarzenie piwa wg receptury zwycięskiego piwowara w browarze o wybiciu 150hl!

Więcej szczegółów na stronie http://www.fermentum-mobile.pl/lmfm/


Przeczytaj historię    70 komentarzy   

Łódzki Festiwal Piwa

26 sie 2015 18:08 | piwoszarnia w Wydarzenia

Podczas czterech dni od 27 - 30 sierpnia na dużym ogrodzonym terenie ok. 19.000 m2 tuż przy zbiorniku wodnym, przy otulinie Lasu Łagiewnickiego prawie w centrum Łodzi, będzie można
posmakować różnego rodzaju piw z różnych browarów z całej Polski. Charakter i rodzaj imprezy polegać ma na biesiadowaniu w scenerii lasu dębowego przy odpowiedniej muzyce.

www.lodzkifestiwalpiwa.pl


Przeczytaj historię    132 komentarzy