Skocz do zawartości

  • Log In with Google      Logowanie »   
  • Rejestracja
  •  

 

 Zaprzyjaźnione witryny


Znajdź nas na Facebooku


Wybierz "czerwoną" kategorię III Flisackiego KPD!


Jesienią 2017 r. odbędzie się trzecia już edycja Flisackiego Konkursu Piw Domowych, organizowanego przez Kujawsko-Pomorski Oddział Terenowy Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Zapraszamy do udziału w ankiecie nt. wyboru jednej z konkursowych kategorii!
Jesienią 2017 r. odbędzie się trzecia już edycja Flisackiego KPD, organizowanego przez Kujawsko-Pomorski Oddział Terenowy Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Dyskutując o przyszłości konkursu i pomysłach na kolejne edycje, postanowiliśmy jeszcze mocniej niż do tej pory odwołać się do tradycji i symboliki naszego województwa. Chcemy, by kategorie piw konkursowych odzwierciedlały oficjalne barwy flagi i godła regionu: biały, czarny i czerwony. Tak więc:

"Biała" kategoria będzie stałą, niezmienną pozycją - Albae Cerevisiae, czyli rekonstrukcja historycznego pomorskiego piwa pszenicznego z XVII w., którą przypominamy i promujemy od początku istnienia FKPD.

Kategorią "czarną" będzie w najbliższej edycji Porter Bałtycki z dodatkami, tj.: słodem wędzonym i/lub suszoną śliwką i/lub płatkami drewnianymi (może wystąpić więcej niż jeden z wymienionych dodatków).

Kategoria "czerwona" to nasze roboczo-umowne określenie stylów piwa, które przybierają barwę od bursztynowej, poprzez herbacianą i miedzianą aż po głęboko rubinową. Z tej szerokiej palety zrobiliśmy preselekcję trzech stylów: Belgian Dubbel, Red Irish Ale oraz Weizenbock, spośród których w poniższej ankiecie piwowarzy domowi wybiorą jeden:
https://goo.gl/forms/i75S1pvbvK0p5Bq23

Zapraszamy do głosowania - czekamy na Wasze głosy do piątku, 28 kwietnia do godz. 22:00!

Załączona grafika: 10850114_754095894678251_7363300850420766784_n.png


0 Komentarze