Skocz do zawartości

  • Log In with Google      Zaloguj się   
  • Rejestracja
  •  

 

 Zaprzyjaźnione witryny


Znajdź nas na Facebooku


VII Warszawski Konkurs Piw Domowych im. Wojciecha Trześniowskiego


Mazowiecki OT PSPD serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w 7. edycji Warszawskiego Konkursu Piw Domowych, który jest drugim co do wielkości, profesjonalnym konkursem piw domowych w Polsce. Staramy się, aby kategorie były połączeniem nowych, ciekawych z tymi tradycyjnymi.
VII Warszawski Konkurs Piw Domowych odbędzie się jesienią roku 2017.
Pragniemy poinformować, iż konkurs będzie poświęcony pamięci naszego tragicznie zmarłego Kolegi Wojtka Trześniowskiego i będzie nosił jego imię. Dla niego poświęcona jest jedna z kategorii: Belgian Blonde. W ten sposób chcielibyśmy uhonorować osobę Wojtka, jak i jego wkład w rozwój piwowarstwa domowego.

Kategoriami w naszym konkursie są:
1. Belgian Blonde
2. West Coast India Pale Ale
3. Milk Stout z dodatkiem owoców (piwowar musi ujawnić jakich owoców użył)
4. Wędzony Porter Bałtycki
5. Sour Ale
6. Weizenbock


Opisy stylów oraz regulamin będziemy publikowali na naszym fanpage'u oraz na www.wkpd.waw.pl.
Uwarzenie piwa według własnego pomysłu nie jest trudne, dzięki czemu nawet początkujący piwowar domowy może się cieszyć owocami swojej pracy. Jednak uwarzenie piwa wyjątkowego, spełniającego rygor stylu, może być wyzwaniem nawet dla doświadczonego rzemieślnika. To właśnie konkursy piw domowych pozwalają podjąć wyzwanie w walce o tytuł najlepszego piwowara a także dowiedzieć się, jakie ewentualne błędy piwowar domowy mógł popełnić podczas warzenia.
Poziom i jakość konkursu nie mierzy się jedynie ilością nadesłanych piw, lecz przede wszystkim doświadczeniem sędziów firmujących obiektywną ocenę własnym nazwiskiem. Nie bez znaczenia są również wysiłki organizatora, aby zapewnić warunki niezbędne do sędziowania. Przygotowując Warszawski Konkurs Piw Domowych opieramy się na, uznanych już w Polsce, Zasadach Dobrej Praktyki dla Konkursów Piw Domowych określonych przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. W naszym konkursie sędziują jedni z najlepszych, certyfikowanych sędziów piwnych.

zapraszamy do uczestnictwa
Zarząd Mazowieckiego OT
Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych

mazowiecki@pspd.org.pl7 Komentarze

Wzięliśmy z kolegą udział w wiosennej edycji właśnie po to aby poddać się ocenie. Niestety, pomimo przypominania się, nie dostaliśmy swojej metryczki. Mam nadzieję, że tym razem wszyscy dostaną swoją ocenę.

Zdjęcie
Mateusz Puślecki
04 sty 2017 22:20

a w jakiej kategorii i czy finałowa, czy eliminacyjna? Czy otrzymaliście jakąkolwiek odpowiedź?

W kategorii Rye Stout, do finału nie dotarliśmy. Dostaliśmy potwierdzenie zgłoszenia piwa, później się przypominaliśmy mailowo kilka razy, raz dostaliśmy odpowiedź, innym razem nie, koniec końców nic nie przyszło. W końcu poddaliśmy się.

Zdjęcie
Mateusz Puślecki
09 sty 2017 21:52

Napisałem wiadomość na Twoim fanpageu. Proszę o odp. 

    • Kubas dodał punkt

czy w kategorii Milk Stout z owocami dopuszczone będą inne dodatki poza owocami i laktozą? Przyprawy itp?

Zdjęcie
Mateusz Puślecki
11 sty 2017 09:17

Poczekaj proszę na opis stylu. Tam wszystko będzie napisane. Niech wszyscy mają równe szanse ;-)

Dostaliśmy swoją metryczkę - dzięki :)