Skocz do zawartości

  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
  • Rejestracja
  •  

 

 Zaprzyjaźnione witryny
Znajdź nas na Facebooku


Piwowarstwo domowe


"100 pytań do Andrzeja Sadownika" - Weekend z MOT (vol. 1)

09 sty 2017 21:42 | Mateusz Puślecki w Piwowarstwo domowe

Na pierwsze weekendowe i otwarte spotkanie MOT zapraszamy 21 stycznia w sobotni wieczór do multitapu Drugie Dno - craft beer & food. Zaczynamy około 18:30. Naszym gościem specjalnym będzie dr Andrzej Sadownik - osobę, której w światku piwowarstwa domowego nie trzeba przedstawiać. Porozmawiamy m.in. o tym jak wyglądało piwowarstwo domowe w latach dwutysięcznych i wcześniej, czy o odkrywaniu przez pana Andrzeja na nowo stylu "grodziskie". Spotkanie ma charakter otwarty - każdy będzie mógł zadać pytanie.


Przeczytaj historię    0 komentarzy   

VII Warszawski Konkurs Piw Domowych im. Wojciecha Trześniowskiego

02 sty 2017 16:07 | Mateusz Puślecki w Piwowarstwo domowe

Mazowiecki OT PSPD serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w 7. edycji Warszawskiego Konkursu Piw Domowych, który jest drugim co do wielkości, profesjonalnym konkursem piw domowych w Polsce. Staramy się, aby kategorie były połączeniem nowych, ciekawych z tymi tradycyjnymi.


Przeczytaj historię    6 komentarzy   

28.08.2016 r. Pokaz warzenia piwa w Nowej Soli

08 sie 2016 08:35 | Undeath w Piwowarstwo domowe

Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych Oddział Terenowy Województwa Lubuskiego serdecznie zaprasza na pokaz warzenia piwa do Kaflowy MusicCafe w Nowej Soli na ul. Św. Barbary, które odbędzie się 28 Sierpnia w Niedzielę od godziny 16.


Przeczytaj historię    2 komentarzy   

2016.08.19 - pokaz warzenia piwa w Rzeszowie

28 lip 2016 09:40 | WiHuRa w Piwowarstwo domowe

Karpackie Warsztaty Piwowarskie zapraszają na profesjonalny pokaz warzenia piwa. Jeśli chcesz poznać podstawy warzenia piwa w domu, dowiedzieć się o jego najważniejszych aspektach, przyjdź i zobacz! Pokaz kierowany do początkujących piwowarów lub dla t...


Przeczytaj historię    2 komentarzy   

IV SIEDLECKI KONKURS PIW DOMOWYCH

29 lut 2016 12:55 | Kamilo w Piwowarstwo domowe

Z przyjemnością przedstawiamy tegoroczne kategorie konkursowe IV Siedleckiego Konkursu Piw Domowych.

Oceniane będą dwie kategorie Czeski Pilzner oraz Cydr. Konkurs odbędzie się zgodnie z zasadami PSPD, a oceniać będą certyfikowani sędziowie.

Ogłoszenie wyników odbędzie się 16 Lipca 2016 na Zamku w Liwie podczas IV Siedleckiego Zlotu Piwowarów Domowych.

Główną nagrodą jest możliwość uwarzenia zwycięskiego piwa w Browarze Brofaktura w Siedlcach.
O innych nagrodach poinformujemy w niedalekiej przyszłości.
Piwa przyjmujemy najpóźniej do 30 czerwca 2016 (adres wysyłki zostanie podany w późniejszym terminie)


Przeczytaj historię    3 komentarzy   

Pokaz warzenia piwa - Rzeszów, 26.02.2016

15 lut 2016 10:56 | WiHuRa w Piwowarstwo domowe

Karpackie Warsztaty Piwowarskie zapraszają na pokaz warzenia piwa, który odbędzie 26 lutego 2016 się w Rzeszowie, przy ulicy Langiewicza 56. Pokaz poprowadzą doświadczenie piwowarzy domowi. Jeśli chcesz poznać podstawy warzenia piwa w domu, dowiedzieć...


Przeczytaj historię    0 komentarzy   

Pokaz warzenia piwa - Zielona Góra 23.01.2016

05 sty 2016 14:41 | Undeath w Piwowarstwo domowe

Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych Oddział Terenowy Województwa Lubuskiego serdecznie zaprasza na pokaz warzenia piwa do Minibrowaru Haust 23 stycznia o godzinie 12 w Zielonej Górze.

Pokaz warzenia piwa przeznaczony jest głównie dla osób, które chciałyby dopiero zacząć swoją przygodę z tym hobby. Przed wsypaniem słodu do wody opowiemy od czego zacząć i co jest potrzebne do warzenia piwa w domu, pokażemy podstawowe produkty do warzenia piwa, następnie przeprowadzimy zacieranie piwa, pokaz filtracji oraz gotowanie piwa z chmielem. Omówimy w trakcie warzenia szczegółowo każdy etap wykonania złocistego trunku. Każdy uczestnik będzie miał okazję zobaczyć i pomóc w warzeniu piwa, a także spróbować piwa domowego. Zapraszamy także bardziej doświadczonych piwowarów, którzy chcieli by się spotkać, porozmawiać, albo dowiedzieć uzupełnić i uszeregować swoją wiedzę. Prowadzić spotkanie będą doświadczeni piwowarzy domowi z Lubuskiego OT PSPD m.in. Krzysztof Czechanowski oraz Szymon Kierszniowski.
Stylem, który wybraliśmy na tą szkółkę będzie Belgian Pale Ale – jeden z klasycznych styli belgijskich, piwo o wyraźnym słodowym i owocowym aromacie oraz umiarkowanej goryczce. Przyjemne lekkie i orzeźwiające. Piwo to także zostało wybrane jako kategoria konkursowa w II Konkursie Piw Domowych w Hauście podczas XI Spotkania Piwowarów Domowych. Piwo uwarzone na szkółce będzie serwowane podczas spotkania – będzie można spróbować co szkółkowicze nawarzyli ;)

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!


Przeczytaj historię    33 komentarzy